Transmisja z „Pokoju na lato” na antenie radiowej Trójki

18 maja o godz. 21.30 radiowa Trójka zaprasza na transmisję koncertu z otwarcia sezonu „Pokoju na lato”. Zespół Mikromusic wystąpi z gościnnym udziałem Julii Pietruchy i Miuosha. Patronami medialnymi wydarzenia są Program 3 Polskiego Radia oraz radiowa Czwórka.

Program 3 Polskiego Radia zaprasza na transmisję koncertu otwierającego tegoroczny sezon „Pokoju na lato” – w ramach podwójnego jubileuszu: 10-lecia działalności letniego pawilonu kulturalno – rekreacyjnego oraz 20 – lecia obecności Mikromusic na scenie muzycznej. W sobotę, 18 maja w Noc Muzeów o godz. 21.30 na scenie przy Muzeum Powstania Warszawskiego, muzycy wykonają utwory w nowych aranżacjach oraz zaprezentują przedpremierowy materiał z najnowszej płyty.

Mikromusic jest jednym z najpopularniejszych zespołów na polskiej scenie art popowej. Ich muzyczną inspirację stanowią słowiański folk, jazz, rock oraz elektronika. Założycielami grupy są Natalia Grosiak i Dawid Korbaczyński. W 2020 roku otrzymali jedną z najważniejszych polskich nagród muzycznych – Fryderyka (w kategorii Muzyka Poetycka). Zespół wydał siedem albumów studyjnych. Koncertował na polskich festiwalach i scenach zagranicznych, m.in. na Litwie, w Japonii i w Irlandii.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *