„Magnum: Detektyw z Hawajów” na FOX

Helikoptery, wybuchy, sportowe auta, czyli duża dawka emocji! Dla fanów dobrych seriali i filmów akcji FOX przygotował najgorętszą premierę tej zimy. Już 31 stycznia o godzinie 21:05 odbędzie się premiera Magnum: Detektyw z Hawajów.

Sprawdź ofertę kanału FOX w PROGRAMIE TV

Ostatnio panuje moda na rebooty znanych seriali czy filmowych klasyków. Powrót po latach uwielbianego przez widzów detektywa Thomasa Magnuma idealnie wpisuje się w ten trend. Magnum: Detektyw z Hawajów to nowa odsłona popularnego na przełomie lat 80. i 90. serialu i stanowi doskonałą propozycję na emocjonujące, czwartkowe wieczory i prawdziwą gratkę dla każdego fana kina akcji. Dynamiczna akcja i ciekawi bohaterowie z pewnością nie dadzą przejść obok tego serialu obojętnie. Jakie wyzwania czekają w nowej odsłonie na detektywa Magnuma?

W nowej wersji głównym bohaterem, podobnie jak w oryginale, jest Thomas Magnum (w tej roli Jay Hernandez, Hostel, Legion samobójców) – były komandos Navy SEAL, który po powrocie z Afganistanu podejmuje się zupełnie nowej pracy i zostaje konsultantem książek przygodowych oraz prywatnym detektywem na Hawajach.

Po odejściu ze służby Magnum zmienia swoje życie, ale nadal korzysta z umiejętności, które zdobył w wojsku. Były komandos rozwiązuje zawiłe sprawy z pomocą swoich przyjaciół-weteranów – Theodora „TC” Calvina (Stephen Hill) i Orville’a „Ricka” Wrighta (Zachary Knighton), a także byłej agentki MI6 Juliet Higgins (Perdita Weeks). Jednym z reżyserów nowych historii detektywa Magnuma jest Justin Lin, znany z reżyserowania takich hitów jak Szybcy i wściekli.

Oryginalny serial Magnum emitowany był w latach 1980-1988 i był wtedy jednym z najczęściej oglądanych na świecie seriali telewizyjnych. Popularność ta była w dużej mierze zasługą Toma Sellecka, odtwórcy głównej roli detektywa Magnuma, który żyje w luksusowej willi na Hawajach. Ale to tylko pozory – Magnum nie jest bowiem bogaty, zarządza jedynie majątkiem wiecznie nieobecnego właściciela i beztrosko korzysta z jego czerwonego Ferrari.

Podczas gdy nowy Thomas Magnum nadal nosi hawajskie, kwieciste koszule, choć nie tylko takie, i wciąż uwielbia zamykać się w swoim czerwonym Ferrari, do serialu wprowadzono też pewne różnice w stosunku do pierwowzoru, które pozwalają na zupełną reinterpretację tej historii. Mimo że nowa wersja Magnum: Detektyw z Hawajów w dużej mierze bazuje na wersji z lat 80., w nowym serialu zmienia się na przykład postać Higginsa. W serialu z Selleckiem Higgins był staroświeckim, byłym sierżantem, natomiast w nowej wersji ma na imię Juliet i jest atrakcyjną kobietą – byłą agentką MI6. Oryginalnie, Magnum był dawnym weteranem wojny w Wietnamie, natomiast nowy Magnum przyjeżdża na Hawaje z Afganistanu, gdzie służył. Natomiast to, co na pewno się nie zmieni, to fakt, że w serialu nie zabraknie wartkiej akcji, humoru i szybkich samochodów, a to wszystko w przepięknych okolicznościach hawajskiej przyrody.

W jednym z wywiadów odtwórca roli Thomasa Magnuma opowiadał o tym, jak jego postać została stworzona i czy będzie ona konkurować z kultowym już Magnumem w wykonaniu Sellecka?

Uważam, że od samego początku nikt z twórców nie chciał nawet próbować zastąpić Toma Sellecka. Dlatego nie próbowali znaleźć nikogo, kto wyglądał i czuł się jak Tom Selleck, ponieważ byłby to gotowy przepis na katastrofę. Po przeczytaniu scenariusza stwierdziłem: „Okej, oni tylko próbują to zaktualizować”. Zmieniono Higginsa, który jest teraz kobietą, dodano więcej akcji i pomieszano trochę serialu komediowego i obyczajowego. Wszystkie dobre rzeczy zatrzymano, ale serial po tych zabiegach będzie nieco świeższy.

Można zauważyć to w jeszcze jednym, bardzo ważnym szczególe. Nowy Magnum nie ma wąsów. W jednym z wywiadów Hernandez przyznał, że brak wąsów jest zamierzonym zabiegiem. Charakterystyczny zarost był znakiem rozpoznawczym zarówno Sellecka jak i Maguma z lat 80. Żaden z twórców nowego serialu nie chciał tworzyć kopii. Hernandez przyznał również, że głównym celem, który przyświecał tworzeniu serialu, było pokazanie historii na żywo, zaktualizowanie jej, odnowienie, przedstawienie w dzisiejszym, zupełnie innym świecie.

W jednym z wywiadów Selleck krótko opowiedział, jak zapatruje się na nową wersję serialu, w którym niegdyś sam grał główną rolę:

Rozmawiałam z twórcami nowej wersji Magnum. Powiedziano mi, że jeśli mam problem z nową produkcją – nie zrobią tego. Ja natomiast odpowiedziałem, że zrobiłem swój własny serial i jestem z niego bardzo dumny. Nowemu Magnumowi życzę tak samo dobrze.

Ciekawostką jest to, że najnowszej wersji Magnum: Detektyw z Hawajów znajdziemy również dużo nawiązań do znanych serialowych hitów. Dlatego też twórcy postanowili ujawnić, że serial jest umiejscowiony w tym samym uniwersum co Hawaii 5.0 (2010), MacGyver (2016), JAG – Wojskowe Biuro Śledcze (1995) i Agenci NCIS (2003).

Sprawdź godziny emisji serialu „Magnum: Detektyw z Hawajów” w PROGRAMIE TV

Jak Thomas Magnum poradzi sobie w zupełnie innej rzeczywistości, która czeka go na Hawajach? Tego wszystkiego będzie można dowiedzieć się już w czwartek 31 stycznia o godzinie 21:05 tylko na FOX!

Źródło: FOX Networks Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *