Maj 2017 na HISTORY i H2

Kanały dokumentalno-rozrywkowe HISTORY oraz H2 przygotowały w maju szereg nowości programowych – w tym nowy sezon kultowej serii „Starożytni kosmici”, a także nowość na H2 o wszystkim, co nielegalne pt. „Geniusze zła”.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym HISTORY

„Starożytni kosmici”
Twórcy serii poszukują śladów kosmitów na Ziemi, które zostawiali przez ostatnie 75 milionów lat: od epoki dinozaurów, przez starożytny Egipt, po współczesną Amerykę. Zbadają dokumenty historyczne i dzieła sztuki sugerujące spotkania z pozaziemską cywilizacją, a także współczesne doniesienia o obserwacjach tajemniczych obiektów na niebie. Spróbują potwierdzić wiarygodność tych źródeł i zbadają ich wpływ na nasz świat, szczególnie na rozwój techniki.
Emisja: poniedziałek, 15 maja, godzina 21:00, HISTORY

„Kowale z gór”
Nowy cykl autora popularnych „Alaska: ostatni przystanek” pokazywanych swego czasu przez Animal Planet. Tym razem oglądamy Amerykanów, którzy uparcie opierają się postępowi technicznemu i żyją przeszłością. Od stuleci wyżyna Ozark – ciągnąca się od południowego Missouri ku północnej części Arkansas – pozostaje najbardziej ustronnym i najsłabiej zaludnionym rejonem USA poza Alaską. To tutaj przenosili się mieszkańcy Appalachów uciekający przed napierającym zewsząd zewnętrznym światem. Za najlepszego znawcę specyficznego regionalnego rzemiosła uchodzi tradycyjny kowal Daniel Casey, mistrz w fachu, w którym dominują mężczyźni dwa razy od niego starsi. Na przykładzie jego i jego licznej rodziny cykl opowiada
Emisja: wtorek, 2 maja, godzina 23:00, HISTORY

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym H2

„Geniusze zła”
Cykl poświęcony szeroko rozumianemu złu – wszystkiemu, co jest niezgodne z prawem. To swego rodzaju „Cuda współczesności” skupiające się na takich tematach jak czarny rynek, przemyt, narkotyki, gangi i rozmaite inne formy przestępczości. Na program składają się nagrania na żywo, wywiady, materiały archiwalne i animacje komputerowe. Źli ludzie bywają często niezwykle pomysłowi – na przykład Pablo Escobar zastanawiał się, jak umieścić kokainę we włóknach szklanych, z których buduje się samoloty. Narkotyki próbowano też przemycać domowej roboty łodziami podwodnymi, w implantach piersi (zaszytych w kobiecie) czy za pomocą katapult, którymi przerzucano je do USA ponad granicą z Meksykiem.
Emisja: środa, od 10 maja, godzina 21:00, H2

„Cywilizacja Greków”
W tym nowym trzyczęściowym cyklu archeolodzy, historycy, naukowcy, sportowcy, aktorzy i artyści nie tylko odkopują przeszłość, ale też analizują jej wpływ na naszą teraźniejszość – a w konsekwencji również i przyszłość.
Emisja: poniedziałek, od 15 maja, godzina 21:00, H2

Źródło: A+E Networks Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *