Maj 2017 w Stopklatce TV

Nagradzany „Utalentowany pan Ripley”, głośny „Skazany na bluesa”, emocjonujący „Dom snów” i trzymająca w napięciu „Podwójna gra”. Te i inne filmowe atrakcje w maju tylko w kanale filmowo-serialowym Stopklatka TV.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału Stopklatka TV

Maj rozpocznie się mocnym akcentem. Stopklatka TV wyemituje oscarowy hit „Jak zostać królem” (poniedziałek, 1 maja, godzina 20:00). To fascynująca historia jednego z najpopularniejszych monarchów Wielkiej Brytanii – króla Jerzego VI, dla którego przeszkodą w rządzeniu było… jąkanie. W głównej roli wystąpił Colin Firth, który za swoją kreację aktorską otrzymał Oscara, Złoty Glob, BAFTĘ oraz Europejską Nagrodę Filmową.

Wielbiciele polskiego kina będą mogli zobaczyć kultową komedię „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz” (środa, 3 maja, godzina 20:00) z główną rolą Krzysztofa Kowalewskiego, który w tym roku obchodził swoje 80 urodziny. Aktor wcielił się w niezapomnianą rolę dyrektora Krzakoskiego. W wyniku niefortunnej sytuacji, postanawia udowodnić zdradę żonie, by się z nią rozwieść. Wszystko przez to, że jego kochanka zachodzi w ciążę. Całość to prześmieszna komedia z charakterystycznym humorem Stanisława Barei. Kolejna propozycja rodzimego kina na najwyższym poziomie to „Skazany na bluesa” (czwartek, 4 maja, godzina 20:00), czyli biograficzna opowieść o burzliwym życiu Ryszarda Riedla, lidera legendarnego zespołu Dżem. W artystę wcielił się debiutujący wówczas w filmie fabularnym Tomasz Kot, którego doceniono nominacjami do Orła i Złotej Kaczki.

„Między wierszami” (piątek ,5 maja, godzina 20:00) to popis gry aktorskiej hollywoodzkiej gwiazdy – Bradleya Coopera. Wciela się on w młodego pisarza, który pragnie odnieść sukces. Gdy na rynku ukazuje się jego nowa powieść, niespodziewanie staje się ona wielkim bestsellerem. Prawda okazuje się jednak bardziej zawiła. Jaką tajemnicę skrywa książka i jej autor?

Gwiazdorską obsadę widzowie Stopklatki TV zobaczą również w hicie sensacyjnym „Cop Land” (sobota, 6 maja, godzin 20:00). To przejmująca historia ukazująca skorumpowaną stronę Ameryki. Sylvester Stallone wciela się w szeryfa miasteczka Garrison, które uchodzi za spokojne i bezpieczne. Zaś w Nowym Jorku, policyjny wydział spraw wewnętrznych z Robertem De Niro na czele, wszczyna dochodzenie w sprawie nielegalnych poczynań podwładnych, z których kilku mieszka właśnie w Garrison. Wielkie kreacje aktorskie będzie można podziwiać także w filmie „Utalentowany pan Ripley” (niedziela, 7 maja, godzina 20:00). Popis swoich umiejętności dają Matt Damon, Jude Law oraz Gwyneth Paltrow. Młody Tom Ripley otrzymuje propozycję, by wyjechać do Włoch, skąd ma sprowadzić syna bogatego biznesmena. Nie spodziewa się jednak tego, co zastaje na miejscu… Film otrzymał szereg nagród, w tym pięć nominacji do Oscara.

Fani mocnych wrażeń docenią „Dom Snów” (niedziela, 14 maja, godzina 20:00). Młode małżeństwo wprowadza się wraz z dziećmi do malowniczego domu w Nowej Anglii. Po pewnym czasie Will odkrywa, że poprzednia lokatorka oraz jej potomstwo, zostali zamordowani z zimną krwią. Główny podejrzany – mąż, wciąż żyje i znajduje się na wolności. Okazuje się, że to dopiero początek historii. W znakomicie skonstruowanym thrillerze Jima Sheridana główne role grają Daniel Craig, Naomi Watts oraz Rachel Weisz.

Walka o wielkie pieniądze toczyć się będzie w „Podwójnej grze” (sobota, 20 maja, godzina 20:00), gdzie były sportowiec – w tej roli Matthew McConaughey – odkrywa w sobie żyłkę do hazardu. Postanawia na tym skorzystać bezwzględny właściciel jednej z firm bukmacherskich (Al Pacino), który rozpoczyna emocjonującą, psychologiczną grę. Z kolei Gene Hackman w filmie „Skok” (sobota, 27 maja, godzina 20:00) będzie próbował zdobyć złoto i pieniądze, rabując sklep jubilerski. Tym razem zleca napad swojemu siostrzeńcowi. Sprawy nie idą jednak zgodnie z planem.

Obowiązkowa pozycja dla wielbicieli kina to „Twarda sztuka” (piątek, 19 maja, godzina 20:00) ze wspaniałymi Jane Fondą i Lindsay Lohan. Zbuntowana Rachel trafia w wakacje pod opiekę surowej babci. Mimo że nastolatka nie ma zamiaru podporządkować się żelaznym zasadom panującym w domu, z czasem zaczyna dostrzegać w nim wiele dobra i ciepła. Życie na prowincji zbliża do siebie kobiety.

Źródło: Stopklatka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *