„Zabójcze żony” na CBS Reality

W 2011 roku Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych przeprowadził dokładną analizę statystyk dotyczących zabójstw w USA w latach 1980-2008, z której wynikało, że to mężczyźni są bardziej skorzy do mordu – sprawcami ponad 90% morderstw byli właśnie przedstawiciele płci brzydkiej. W jakich więc sytuacjach to kobiety sięgają po przemoc? Co musi się zdarzyć, żeby kobiety były zdolne odebrać – albo usiłować to zrobić – życie swoim mężom lub partnerom? Na te pytania postarają się odpowiedzieć twórcy serialu dokumentalnego „Zabójcze żony”. Na premierowe odcinki 1. i 2. sezonu serii kanał CBS Reality zaprasza od 1 do 18 maja, w dni powszednie o godzinie 22:00.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym CBS Reality

Każdy odcinek serii przybliża historię jednej kobiety, która dopuściła się brutalnego czynu względem swojego męża lub partnera. Poprzez rekonstrukcję zdarzeń, przedstawienie punktu widzenia danej kobiety, a także policjantów, śledczych, członków rodziny i – jeśli to możliwe – samej ofiary, program odkrywa wstrząsające okoliczności, które prowadziły do zaistnienia tych krwawych zajść. Program prowadzi dr Casey Jordan, kryminolog, która wyjawia widzom, jakie motywy i wydarzenia sprawiły, że kobiety przedstawiane w programie popełniły tak brutalne czyny.

W pierwszym odcinku poznamy historię Donny, pielęgniarki samotnie wychowującej czworo dzieci. Donna gorąco marzyła o poznaniu mężczyzny, który mógłby stać się prawdziwym ojcem dla jej potomstwa i z którym mogłaby tworzyć szczęśliwą rodzinę. Kiedy kobieta spotyka Kevina Cobba, wydaje jej się, że właśnie spełniły się jej sny – mężczyzna szybko się do niej wprowadza i chętnie opiekuje się jej dziećmi. Po pewnym czasie jednak jego zachowanie się zmienia – z opiekuńczego, czułego człowieka przemienia się w brutala, który wielokrotnie dotkliwie bije swoją partnerkę. Donna w końcu decyduje się zakończyć toksyczną relację, kiedy odkrywa, że Kevin jest uzależniony od kokainy. Wkrótce jednak dowiaduje się, że jest w ciąży bliźniaczej. Ta okoliczność w połączeniu z zapewnieniami Kevina, że zmieni się i będzie trzeźwy sprawia, że kobieta przyjmuje go z powrotem. Szybko okazuje się, że to, co mówił Kevin, było jedynie czczymi obietnicami – pewnej nocy w ataku szału mężczyzna zaczyna dusić Donnę. Przerażona kobieta usiłuje się bronić, jednak mężczyzna powala ją na podłogę – wtedy Donnie udaje się dosięgnąć leżącego tam ostrego noża…

Na premierowe odcinki 1. i 2. sezonu serialu dokumentalnego „Zabójcze żony” CBS Reality zaprasza od 1 do 18 maja, w dni powszednie o godzinie 22:00.

Źródło: CBS Reality

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *