Maj 2017 w stacji METRO

Flirt z tajemnicą, wyprawy pełne przygód, niebezpieczeństwa dżungli miejskiej i tropikalnej – maj w telewizji METRO gwarantuje silne emocje. Premiery filmowe i serie dokumentalne jak zwykle dostarczą ich w różnorodnym wydaniu – zarówno w wersji kameralnej, jak i skali kosmicznej.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału METRO

Już 1 maja METRO zaprosi na „Czas Apokalipsy” – jeden z najsłynniejszych filmów wojennych w historii kina. Niezwykła adaptacja prozy Josepha Conrada akcję przenosi do wietnamskiej dżungli, ale tak jak literacki oryginał, opowiada o najmroczniejszych zakamarkach ludzkiej duszy. Bohaterem jest kapitan amerykańskiej armii, który na własnej skórze doświadcza, co z ludzką naturą potrafi zrobić okrucieństwo wojny. Legendą stały się problemy, jakich na planie doświadczyli twórcy – film niemal zrujnował finansowo reżysera Francisa Forda Coppolę, a Martin Sheen swój występ prawie przypłacił własnym życiem. Ostatecznie film stał się jednak ogromnym sukcesem. Do historii przeszło z niego wiele pamiętnych scen i demoniczna kreacja Marlona Brando.

Łatwej drogi do sukcesu nie miała także „Dzikość serca”. Chociaż film o młodych kochankach uciekających przed płatnym zabójcą nagrodzono Złotą Palmą na festiwalu w Cannes, przyjęto go początkowo z mieszanymi uczuciami. Być może dlatego, że trudno jest zaszufladkować go gatunkowo. David Lynch połączył melodramat z thrillerem oraz z filmem drogi. Brutalność miesza się tu z poetycką wrażliwością i czarnym humorem. Kontrowersje z biegiem czasu zostały przyćmione przez zachwyty, a film ugruntował styl i reżyserską pozycję Davida Lyncha, oraz stał się przełomem w aktorskiej karierze Nicolasa Cage’a. W telewizji METRO będzie można go oglądać już 3 maja.

Gatunkowych niejasności nie ma w przypadku „Włamywaczy”, na których telewizja METRO zaprosi 5 maja. Ta komedia kryminalna to opowieść o wielkim skoku, zaplanowanym przez zgraną ekipę włamywaczy. W rabunek wpisane są oczywiście szlachetne intencje, a skład złodziejskiej drużyny dowodzonej przez Roberta Redforda tworzą aktorskie gwiazdy różnych pokoleń, kojarzone z bardzo różnorodnym repertuarem – m.in. River Phoenix, Sidney Poitier i Dan Aykroyd. „Włamywacze” to też jeden z pierwszych kinowych przebojów, w przystępny sposób poruszających problem cyberbezpieczeństwa. Bohaterowie często używają komputera zamiast łomu, a bardziej od diamentów interesują ich cyfrowe dane.

Kolejna premiera METRA jest prawdziwą kwintesencją kina akcji lat 90. „Ognisty podmuch” to plejada gwiazd, niezapomniane efekty i wciągającą historia. Kurt Russell i William Baldwin wcielają się w strażaków, których braterska rywalizacja wpycha coraz głębiej w ramiona ognistego niebezpieczeństwa. Sytuacja staje się dramatyczna, gdy miasto zostaje sparaliżowane przez serię podpaleń. Zagadka kryminalna schodzi jednak na dalszy plan wobec niezwykle realistycznego sposobu, w jaki przedstawiono w filmie potęgę ognia, który jest tu niemal żywą istotą. Twórcom udało się podnieść poprzeczkę w dziedzinie efektów specjalnych i realistycznego przedstawienia mocy żywiołu. Widzowie METRA obejrzą ten film 6 maja.

Nie mniej adrenaliny zapewnią serie dokumentalne. W maju widzowie będą mogli ponownie rzucić się w wir przygód z Bearem Gryllsem, który na antenie METRA będzie kontynuował spotkania z ludźmi lubiącymi ekstremalne wyzwania. Gdy znany ekspert od sztuki przetrwania spojrzy okiem zawodowca na ich umiejętności, szybko pożałują, że nie zasypała ich lawina i nie rozszarpały dzikie zwierzęta. Wszystko to w nowych odcinkach serii „Bear Grylls – ucieczka z piekła”.

14 maja znany poszukiwacz przygód poprowadzi także zupełnie nowy program – „Bear Grylls: Człowiek kontra Everest”, w którym zabierze widzów na szczyt najwyższej góry świata i opowie o śmiałkach, którzy postanowili rzucić jej wyzwanie.

METRO poleca również ciąg dalszy dokumentalnej opowieści o ludziach, którzy poszukiwaczami przygód stali się z konieczności. „Dżungla złota” to historia dwóch amerykańskich agentów nieruchomości, których kryzys finansowy pozbawił całego majątku i zmusił do niebezpiecznej wyprawy w głąb zachodniej Afryki. Czy uda im się ujść z życiem z dżungli, którą tworzą zagrożenia naturalne, kryminaliści i zabójcza biurokracja?

Prawdziwe emocje można znaleźć nie tylko w dżungli. Już od 3 maja telewizja METRO zaprosi widzów na niezwykły program, w którym przyjrzymy się życiu ludzi zmagających się z niepłodnością przy wsparciu naukowej metody wciąż wzbudzającej pewne kontrowersje. Polski program „In vitro. Czekając na dziecko” to wyjątkowa szansa, by towarzyszyć sześciu parom, które podejmując trudną walkę o własne potomstwo, zmuszone są walczyć z przeszkodami nie tylko natury medycznej.

Natomiast już 7 maja widzowie METRA będą mieli niepowtarzalną szansę spojrzeć na świat z perspektywy geniusza. Brytyjski astrofizyk Stephen Hawking od lat udowadnia, że nawet będąc sparaliżowanym można doświadczać ekscytujących przygód i inspirować ludzi na całym świecie. W dokumentalnej serii „Świat oczami Stephena Hawkinga” będzie przewodnikiem po najbardziej fascynujących zagadkach wszechświata i przybliży tajemnice najmniejszych cząstek materii i najdalszych zakamarków kosmosu, śmiało przechodząc od pytań z zakresu fizyki kwantowej do zagadnień filozoficznych, a nawet metafizycznych.

Źródło: Agora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *