Kryminalno-dokumentalna majówka z FOKUS TV

W związku ze zbliżającą się majówką FOKUS TV przygotował dla swoich widzów mnóstwo ciekawych propozycji programowych, które z pewnością będą stanowiły interesującą rozrywkę podczas majowego lenistwa. Wśród nich znalazły się m.in. serial kryminalny „Odzyskać honor” oraz serial dokumentalny „Tajemnice pól bitewnych”.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym FOKUS TV

Początek majówki w FOKUS TV będzie należał do seriali dokumentalnych. Od 1 maja o godzinie 21:00 stacja rozpocznie emisję 4-odcinkowego dokumentu „Tajemnice pól bitewnych”. Serial pokazuje pracę zespołu, którego celem jest odkrycie i zachowanie świadectw historii krwawych starć stoczonych podczas drugiej wojny światowej na froncie wschodnim. Ekipa eksploruje pola bitew, wydobywając szczątki niemieckich i sowieckich żołnierzy oraz pozostałości ich wyposażenia. Poległym organizowane są godne pogrzeby, a elementy uzbrojenia, mundurów i inne przedmioty o wartości historycznej – przekazywane muzeom. Efekty badań często pozwalają ustalić nowe fakty dotyczące przebiegu zaciętych walk. Ekipa programu wyruszy m.in. na Łotwę, aby odnaleźć tajemniczy niemiecki bunkier. Odwiedzi również zachodnią Polskę, aby przyjrzeć się pozostałościom z walki między Sowietami a uciekającymi niemieckimi żołnierzami w 1945 roku. W tym celu udadzą się do wsi Sarbka, gdzie według relacji miejscowych zabici Niemcy zostali wrzuceni do dołu obok cmentarza. Szczątki wszystkich 36 ciał zostaną wreszcie godnie pochowane.

Od 1 do 3 maja o godzinie 9:00 stacja wyemituje serial „Igranie ze śmiercią”. To trzymająca w napięciu relacja z ryzykownych ekspedycji naukowych, których uczestnicy wykazują się odwagą i determinacją, stawiając czoło niezwykłym wyzwaniom. Zobaczymy emocjonujące sceny nakręcone w różnych zakątkach świata. Bohaterowie programu dają z siebie wszystko, testując granice własnej odporności i wytrzymałości. Ich celem jest dokonanie ważnych odkryć i zgromadzenie danych, które mogą okazać się przełomowe dla dziedziny nauki, w której się specjalizują. Poznamy losy wyprawy badacza rekinów oraz badaczy superniedźwiedzia – hybrydy łączącej cechy niedźwiedzia polarnego i grizzly. Przyjrzymy się też wyjątkowo odważnej wyprawie do Turkmenistanu w celu zbadania płonącego krateru Derweze, zwanego bramą do piekieł.

Od 2 maja w cztery kolejne wtorki o godzinie 21:00 FOKUS TV zaprasza na serial dokumentalny „Gigantyczne maszyny”, będący przeglądem największych i najbardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń wykorzystywanych przy budowie tuneli, wykonywaniu odwiertów i drążeniu skał. Widzowie dowiedzą się między innymi, jak powstaje najgłębszy tunel w Wielkiej Brytanii i jakie wyzwania stoją w związku z tym przed operatorami maszyn drążących zwanych mechanicznymi kretami. Podejrzą prace na wielką skalę, prowadzone zaledwie kilka metrów pod terenem, na którym wznoszą się drapacze chmur.

Od 5 maja o godzinie 22:05 rozpocznie się emisja brazylijskiego serialu kryminalnego „Odzyskać honor”. Były policjant André Câmara (Caua Reymond) wychodzi na wolność po trzech latach spędzonych w więzieniu. Jego celem jest znalezienie ludzi, którzy go wrobili. Jest osamotniony, bo odwrócili się od niego bliscy i przyjaciele. Jedyną osobą, która wyciąga do niego rękę, jest polityk Lopes (Aílton Graça). Sugeruje on Câmarze, aby spróbował szczęścia jako łowca nagród. André przystaje na tę propozycję i zagłębia się w przestępczy świat. Jednocześnie prowadzi swoje prywatne śledztwo.

Majówkę widzowie zakończą filmem dokumentalnym „Al Kaida – globalny terroryzm”, który zostanie wyemitowany 7 maja o godzinie 21:00. Autorzy dokumentu analizują ewolucję działań terrorystów islamskich – od metod i celów, jakie stawiali sobie członkowie Al-Kaidy, po jeszcze bardziej krwawe akty, dokonywane przez bojowników Daesh. Przedstawiają ideologię radykalnych islamistów i motywy ich ataków na demokratyczne państwa Zachodu, ukazują też sytuację w Afganistanie, Syrii i Iraku.

Źródło: Grupa ZPR Media

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *