Majowe premiery serialowe w FilmBox

Kanały filmowe FilmBox przygotowały na maj trzy premierowe seriale: brytyjskie fantasy „Beowulf”, stworzony przez samego Harlana Cobena thriller „Porzucony” i skandynawski, mroczny kryminał „Rozgrzeszenie”.

Sprawdź ofertę kanału FilmBox Premium w PROGRAMIE TV

Bestsellerowe thrillery Harlana Cobena doczekały się wielu ekranizacji, ale emitowany przez FilmBox Premium serial „Porzucony” to przypadek szczególny: mistrz zwrotu akcji stworzył tę historię od razu z myślą o przeniesieniu na ekran. Chciałem czegoś bardziej wizualnego niż zwykle – wyjaśnia Coben – Pomyślałem: a gdyby zamiast powieści napisać koncept serialu? Tak powstała niezwykła historia o czwórce przyjaciół z dzieciństwa, na których życiu zaważyło tajemnicze zniknięcie przed laty piątego z nich. Tyle że teraz, dwadzieścia lat później, policja znajduje ślady krwi zaginionego i uznanego za zamordowanego chłopca na miejscu makabrycznej zbrodni. I nie jest to krew ofiary…

Już taki splot wystarczyłby na fabułę trzymającego w napięciu serialu, ale mówimy tu o Harlanie Cobenie! Każdy widz będzie miał inną teorię na temat tego, co się wydarzyło – zapewnia pisarz – a i tak zakończenie Was zaskoczy. Zamiast wielkiego zwrotu akcji na koniec sezonu, spodziewajmy się raczej zaskoczeń w każdym kolejnym odcinku. Co ciekawe, nawet aktorzy grający główne role nie poznali z góry całej fabuły – dostawali scenariusze z wyprzedzeniem jednego odcinka, nie znali też nawzajem sekretów pozostałych postaci.

W soboty FilmBox proponuje wyprawę w krainę magii, miecza i mitycznych stworów. „Beowulf” to epicki serial fantasy produkcji ITV z 2016 roku, swobodnie traktujący swój pierwowzór: anglosaski odpowiednik „Odysei”, słynny poemat o wyczynach legendarnego herosa. Beowulf (Kieran Bew), wojownik z plemienia Gotów, powraca do Herot, by spotkać się z tamtejszym władcą, a swym przybranym ojcem, Hrothgarem (William Hurt). Na miejscu okazuje się jednak, że król nie żyje, zabity przez tajemniczą bestię. Beowulf przysięga go pomścić – ale najpierw musi zmierzyć się z intrygami ludzi: wdowy po Hrothgarze, Rhedy (Joanne Whalley), i jej syna Sleana, dyszącego nienawiścią do przybranego brata (Ed Speelers). Tymczasem sąsiednie plemiona, korzystając z chaosu, zjednoczyły się i rozpoczynają inwazję na Herot. Beowulf rusza na wyprawę, aby poznać tajemnice potworów o czarnej krwi, które niegdyś rządziły tą krainą – i uratować przed okrutną śmiercią tych, których kocha.

W majowe niedziele zaś FilmBox Premium przygotował coś dla miłośników skandynawskiego mroku: norweski kryminał „Rozgrzeszenie”. W Lifjord, małym miasteczku w Norwegii, działa firma Solar Tech dająca pracę wielu mieszkańcom. Niestety, grozi jej bankructwo. William Hansteen – mąż Evy, szefowej firmy – postanawia szukać pomocy. Telefonuje do Aksela Nielsena i prosi o wsparcie. Aksel, dawniej mieszkaniec Lifjord, przeniósł się do Azji i odnosi sukcesy jako biznesmen. Początkowo niechętny, zgadza się i przylatuje do rodzinnego miasta. Eva jest zszokowana. Aksel przed 20 laty był podejrzany o zamordowanie jej córki, ale został uniewinniony dzięki alibi. Minęło jednak wiele czasu, a tylko Aksel może uratować firmę.

„Porzucony”

Emisja: piątek, od 5 maja, godzina 21:00, FilmBox Premium

„Rozgrzeszenie”

Emisja: niedziela, 7 maja, godzina 21:00, FilmBox Premium

„Beowulf”

Emisja: sobota, od 6 maja, godzina 19:00, FilmBox

Źródło: Kino Polska TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *