Majówka w TVN 7

Podczas długiego majowego weekendu stacja TVN 7 przygotowała dla swoich widzów specjalne propozycje programowe, w których nie zabraknie filmów zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych.

1 maja o godzinie 10:55 pasmo filmowe rozpoczyna „Mania czy Ania”. Są to losy sympatycznych dziewięcioletnich bliźniaczek, które do czasu przypadkowego spotkania na wakacyjnym obozie w Alpach nie wiedziały o swoim istnieniu. Dziewczynki uświadamiają sobie, że zostały rozdzielone po porodzie przez swoich rozwiedzionych rodziców. Luisa razem z ojcem mieszka w Wiedniu, Lotte z mamą w Monachium. Siostry postanawiają, że zamienią się miejscami. Każda z nich chce poznać drugiego rodzica. Pragną też na nowo zjednoczyć swoją rodzinę.

Tuż po, o godzinie 12:00 – „Mandie i sekretny tunel”. Ukochany ojciec Mandie ginie w wypadku podczas polowania. Dziewczynka nie odnajduje się w relacjach z chłodną w uczuciach matką Ettą i z obojętną siostrą – nigdy nie czuła się tak samotna i bezradna. Może wprawdzie liczyć na wsparcie przyjaciela jej ojca – pochodzącego z plemienia Cherokee – Wuja Neda, w pobliżu jest też ukochany kot Snowball, lecz Mandie brak miłości i wsparcia kochającej rodziny. Kiedy matka postanawia wysłać dziewczynkę na służbę do oddalonego od domu hotelu, rozżalona Mandie prosi o pomoc Wuja Neda. Zwierza mu się, że ojciec miał brata, z którym nie utrzymywał bliskich stosunków. Dziewczynka wierzy, że jej jedynym wyjściem jest poprosić go o opiekę. Pod osłoną nocy, w towarzystwie Wuja Neda i przyjaciół z plemienia Cherokee oraz ukochanego kota, Mandie wyrusza do posiadłości wuja, gdzie zmierzy się z głęboko skrywanymi tajemnicami o jej przeszłości i odnajdzie klucz do swojej przyszłości.

Dorosłej publiczności o godzinie 20:00, TVN 7 proponuje film „Zabójstwo Jessego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda”. Kolejna opowieść o jednej z największych legend współczesnej Ameryki. Jesse James stał się najsłynniejszym bandytą działającym na Dzikim Zachodzie. Film opowiada o jego kilku ostatnich dniach, które spędził ze swoimi przyjaciółmi i kumplami, w tym z Robertem Fordem, dziewiętnastoletnim chłopakiem, dla którego Jesse James był idolem. Jednak ich losy tak się potoczyły, że do Forda na zawsze przylgnęła łatka tchórzliwego zabójcy…

3 maja od rana propozycja dla najmłodszych. O godzinie 10:00 film animowany „Ach, jak cudowna jest Panama”. Jest to film oparty na podstawie książki Janoscha, twórcy literatury dziecięcej. Mały Niedźwiadek przypadkiem znajduje tajemnicze pudełko przy brzegu rzeki. Pakunek z nazwą Panama pachnie niezwykle apetycznie – jak się później okazuje – bananami. Mały Niedźwiedź wraz ze swoim przyjacielem Małym Tygryskiem decydują się wyruszyć w podróż, aby odnaleźć tę pachnącą krainę – Panamę.

O godzinie 16:00 i 18:00 – w dwóch częściach wielki hit „Przeminęło z wiatrem”. Film nakręcony na podstawie bestselleru autorstwa Margaret Mitchell, został nazywany amerykańską epopeją narodową. Opowiada o losach Scarlett O’Hary, rozpieszczonej dziewczyny z amerykańskiego południa, która nieszczęśliwie zakochuje się w Ahleyu Wilkesie, mieszkającym po sąsiedzku arystokracie. Ashley jednak żeni się z Melanią, a Scarlett wbrew samej sobie wychodzi za brata Melanii – Charlesa, który wkrótce ginie na wojnie. W końcu wybucha wojna secesyjna i Scarlett wraz z Melanią przenoszą się do Atlanty. O względy Scarlett nieustannie zabiega przystojny Rhett Butler. W końcu Scarlett wychodzi za niego, ale nie przestaje kochać Ashleya. Dopiero po śmierci Melanii Scarlett zdaje sobie sprawę, że Rhett jest jej jedyną prawdziwą miłością.

Źródło: TVN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *