Majówkowy Pop Up Czwórki

Majowy weekend to czas świętowania, ale i okazja do wiosennego wypoczynku. Na czas relaksu zespół radiowej Czwórki przygotował projekt, w którym antenę wypełnią niestandardowe audycje, a prowadzący zajmą się nieoczywistymi dla nich tematami. Radiowa Czwórka zaprasza na majówkowy pop up!

Majówkowy pop up radiowej Czwórki to bardzo wyjątkowy projekt, w którym audycje są i… znikają, ale czy wrócą? Być może. Pop up wpada, zmienia rzeczywistość i znika, taka jest idea pop up stores – „chwilowych” sklepów czy pop up menu – menu sezonowego. W majówkę chcemy słuchaczki i słuchaczy Czwórki zaskoczyć czymś nowym – zapowiada dyrektorka – redaktorka naczelna radiowej Czwórki, Justyna Dżbik – Kluge.

Od 1 do 3 maja o 18.00 Czwórkę przejmą goście – „Czwórka feat”, czyli featuring to wyjątkowa jednorazowa czy raczej jednoaudycyjna współpraca z nowymi głosami na antenie.

1 maja antropolożka kultury Olga Drenda i pisarz Jacek Paśnik, twórcy wspólnego podcastu „Dziś”, tym razem opowiedzą m. in. o początkach, dawnych i współczesnych sposobach na promocję kultury. Nie zabraknie również ich autorskiego zerknięcia na rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

2 maja raper Del – M czyli Marcin Jankowski, zwycięzca konkursu „Wygraj płytę z Będzie głośno” radiowej Czwórki, pokaże nie tylko swoją radiową osobowość, ale też nieoczywiste połączenia hip – hopu z innymi gatunkami. Będzie także o twórcach, którzy nie bali się przekraczać granic.

Z kolei 3 maja niespodzianka tercetu egzotycznego z ekipy „Klubu Komediowego”, czyli Kinga Kosik-Burzyńska, Hubert Skrzyński i Mateusz Płocha w specjalnej audycji na antenie Czwórki.

W środę 1 maja, o godz. 6.00 Ula Kaczyńska w „Wolnej środzie” opowie o tym, jak być leniwym. W studiu Czwórki pojawi się Karolina Bruchnicka – jedna z najbardziej zapracowanych aktorek młodszego pokolenia i Andżelika Kucińska, dziennikarka i podcasterka. W audycji rozmowa o książce „Jak być leniwym” Toma Hodgkinsona.

O godz. 9.00 w audycji „Dziewczyny górą” o Rebel Girls. Trendzie będącym odpowiedzią na zbyt wolno prowadzoną transformację na rzecz równości płci. Gościnią Kasi Dydo będzie Maja Staśko.

Z kolei o godz. 15.00 Weronika Puszkar opowie o tik tokowych trendach, m. in. Lazy Girl Job.

W czwartek 2 maja o godz. 12.00 Kamil Jasieński pogrilluje z Vieniem w rytm kultowego hip-hopowego utworu „Grill te sprawy”, a od 15.00 Kuba Jamrozek, na co dzień prowadzący wieczorne rozmowy na poważne życiowe tematy, zaprasza do „Strefy lasu”, a w niej 3 odcinki „Seksu w wielkim lesie” Łukasza Łuczaja, rozmowa m.in. z Dorotą Stobiecką, leśniczką i ekspertką regeneracji lasem, twórczynią „Zmysłów w lesie”.

3 maja o 21.00 Ula Kaczyńska zaprasza na audycję „Queer of the night”, w której stworzy przestrzeń muzyczną wolną od uprzedzeń.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *