Wyścig NASCAR Cup Series w Dover na żywo w Motowizji

W niedzielę kierowcy topowej serii NASCAR będą rywalizowali w jednym z najmniejszych stanów USA – Delaware. To właśnie tam znajduje się unikalny pod wieloma względami Dover Motor Speedway, na którym rywalizację będzie można oglądać na żywo w Motowizji!

Sprawdź godziny transmisji NASCAR w PROGRAMIE TV

Przydomek „Betonowy Potwór” nie wziął się znikąd. To jeden z zaledwie dwóch obiektów w kalendarzu, obok Bristol Motor Speedway wyłożony betonem na całej długości okrążenia. To w przypadku Dover Motor Speedway wynosi dokładnie milę. Nachylenie w zakrętach sięga 24 stopni, dzięki czemu generowane są prędkości rzędu 250 km/h. To sprawia, że akcja w Dover jest bardzo wartka, a w takich okolicznościach nie trzeba wiele, by najmniejszy błąd wywołał kraksę z udziałem wielu samochodów.

Początki rywalizacji NASCAR Cup Series w Dover sięgają roku 1969, jednak wówczas kierowcy ścigali się po asfalcie, który został zastąpiony betonem dopiero w 1995. Najbardziej utytułowanym kierowcą w historii obiektu jest Jimmie Johnson, który pokonywał „Betonowego Potwora” aż 11 razy! Z kierowców obecnej stawki największymi sukcesami w Dover może pochwalić się Martin Truex Jr. Kierowca Joe Gibbs Racing wygrywał tam czterokrotnie. Dover Motor Speedway jest domowym torem wicelidera klasyfikacji generalnej, dodatkowo miejscem, w którym 4 czerwca 2007 roku odniósł pierwszy triumf na szczeblu serii pucharowej.

Sprawdź ofertę kanału Motowizja w PROGRAMIE TV

Czy 11. runda tegorocznego sezonu NASCAR Cup Series przyniesie kolejnego nowego zwycięzcę? Czy Martin Truex Jr. powtórzy sukces sprzed roku na swoim domowym torze? Odpowiedzi na te pytania poznacie, oglądając transmisję wyścigu Würth 400 na Dover Motor Speedway z komentarzem Szymona Tworza i Michała Budziaka. Start w niedzielę, 28 kwietnia o 20.00. Specjalnie dla widzów Motowizji, w trakcie transmisji zostanie przeprowadzony konkurs z cenną nagrodą, repliką samochodu NASCAR Cup Series.

Źródło: Motowizja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *