„Angelus” emitowany jest w Polsat News, już od 13 lat, zawsze w niedziele o 11:55. W audycji transmitowana jest modlitwa Anioł Pański oraz rozważania Ojca Świętego, jego krótka katecheza, zakończona błogosławieństwem na nowy tydzień.

Sprawdź godziny transmisji audycji „Angelus” w PROGRAMIE TV

W aktualnie trwającym okresie Wielkiego Postu, kolejne wydania programu będą poświęcone objaśnieniu czytań oraz ewangelii poruszanej w niedzielnej mszy świętej. Pomagać w tym będą zapraszani do „Angelusa” goście – biskupi, księża oraz profesorowie Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego – bibliści, politolodzy i etycy.

Zastanowimy się m.in. co oznaczają słowa Papieża Franciszka, gdy mówi do wiernych, by w Wielkim Poście, pościć od plotek i oszczerstw – mówi Małgorzata Ziętkiewicz, prowadząca program.

W interpretacji scen ewangelii pomagać będą arcydzieła sztuki chrześcijańskiej. To właśnie sztuka, przez długi czas, była jedynym dostępnym komentarzem Słowa Bożego, pozwalającym zrozumieć wiernym ewangeliczny przekaz Biblii.

Tytuł programu – „Angelus” nawiązuje do pierwszych słów katolickiej modlitwy maryjnej „Angelus Domini nuntiavit Mariae” – (Anioł Pański zwiastował Pannie Maryi…).

Niezmiennie program Angelus prowadzi również Milena Sławińska.

Sprawdź ofertę kanału Polsat News w PROGRAMIE TV

„Angelus”, emitowany w Polsat News, widzowie mogą oglądać w każdą niedzielę o godzinie 11:55.

Źródło: Telewizja Polsat