Małgorzata Ziętkiewicz prowadzącą program „Angelus”

„Angelus” emitowany jest w Polsat News, już od 13 lat, zawsze w niedziele o 11:55. W audycji transmitowana jest modlitwa Anioł Pański oraz rozważania Ojca Świętego, jego krótka katecheza, zakończona błogosławieństwem na nowy tydzień.

Sprawdź godziny transmisji audycji „Angelus” w PROGRAMIE TV

W aktualnie trwającym okresie Wielkiego Postu, kolejne wydania programu będą poświęcone objaśnieniu czytań oraz ewangelii poruszanej w niedzielnej mszy świętej. Pomagać w tym będą zapraszani do „Angelusa” goście – biskupi, księża oraz profesorowie Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego – bibliści, politolodzy i etycy.

Zastanowimy się m.in. co oznaczają słowa Papieża Franciszka, gdy mówi do wiernych, by w Wielkim Poście, pościć od plotek i oszczerstw – mówi Małgorzata Ziętkiewicz, prowadząca program.

W interpretacji scen ewangelii pomagać będą arcydzieła sztuki chrześcijańskiej. To właśnie sztuka, przez długi czas, była jedynym dostępnym komentarzem Słowa Bożego, pozwalającym zrozumieć wiernym ewangeliczny przekaz Biblii.

Tytuł programu – „Angelus” nawiązuje do pierwszych słów katolickiej modlitwy maryjnej „Angelus Domini nuntiavit Mariae” – (Anioł Pański zwiastował Pannie Maryi…).

Niezmiennie program Angelus prowadzi również Milena Sławińska.

Sprawdź ofertę kanału Polsat News w PROGRAMIE TV

„Angelus”, emitowany w Polsat News, widzowie mogą oglądać w każdą niedzielę o godzinie 11:55.

Źródło: Telewizja Polsat

One Comment on “Małgorzata Ziętkiewicz prowadzącą program „Angelus””

  1. okropna modulacja głosu. przecież ta pani osiągnęla wiek emerytalny. szczęście że chociarz nie ma jej na wizji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *