TVP1 zaprasza na premierę Teatru Telewizji „Lewiatan”

W poniedziałek, 8 marca o godz. 21.00 TVP1 zaprasza na premierę Teatru Telewizji „Lewiatan” w reżyserii Bartosza Konopki. Jest to telewizyjna adaptacja kryminału Borisa Akunina.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału TVP1

W paryskiej willi Lorda Littleby dokonano zbiorowej zbrodni. Śledztwo nad sprawą przejmuje Komisarz Gauche, który podążając za poszlaką, trafia na statek pasażerski „Lewiatan”. Przedmiot, znaleziony na miejscu brutalnego morderstwa dokonanego w Paryżu, złota przywieszka z logo armatora, wskazuje, że morderca może przebywać na pokładzie luksusowego, płynącego z Southampton do Kalkuty statku.

Prowadzący śledztwo komisarz policji francuskiej, Gustaw Gauche gromadzi w salonie Windsor wszystkich pasażerów pierwszej klasy, którzy nie mają zawieszki lub z innych względów wzbudzają jego podejrzenia. Są wśród nich przedstawiciele różnych narodowości i kultur, m.in. rosyjski dyplomata Erast Fandorin, który okaże się nie gorszym śledczym od komisarza. Podróż przyniesie dalsze ofiary i będzie obfitować w dramatyczne zwroty akcji, a śledztwo zakończy się zaskakującym finałem.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *