Maraton filmów Hotel Transylwania w AXN

A co by się stało, gdyby w XXI wieku, to ludzie byli zagrożeniem dla różnych potworów, a nie odwrotnie, jak od tysięcy lat? Gdyby na przedstawicieli homo sapiens nie działały już strachy, czary, zaklęcia? Witajcie w świecie hotelu Transylwania, przezabawnej serii filmów animowanych o ostatniej oazie spokoju dla upiorów, która do dziś zarobiła prawie 1,4 miliarda dolarów na całym świecie.

Sprawdź godziny emisji filmu „Hotel Transylwania” w PROGRAMIE TV

Najpotężniejszy z wampirów w dziejach, którego imię przez setki lat mroziło krew w żyłach śmiertelników, został szefem hotelu w Siedmiogrodzie, w okrytej złą sławą Transylwanii. Tak daleko na peryferiach cywilizacji, że w średniowiecznych dokumentach, pisanych jeszcze po łacinie w XI wieku, podawano ten region jako ultra silvam (poza lasem). Dlaczego hrabia Drakula wybrał na hotel tak niedostępne miejsce? Żeby jemu i jego nietypowym gościom nie przeszkadzali ludzie. W dodatku były władca Wołoszczyzny, jest dość konserwatywny jeśli chodzi o obyczaje. Jego 118 letnia córka Mavis, będzie wystawiała tradycyjne, niechętne do zmian poglądy ojca na wiele prób. Szczególnie wtedy, gdy przez przypadek do ich hotelu pełnego potworów i wampirów trafi człowieczy nastolatek Jonathan.

Historie wampirów przedstawiano wcześniej głównie w mrocznych obrazach kinowych od Draculi Francisa Forda Coppoli przez Wywiad z wampirem Neila Jordana. Ale to dopiero seria filmów Zmierzch rozkochała dorosłych i nastolatków w wampirach do tego stopnia, że zapragnęli jak Bella, stać się jednym z nich. Te dwa klaski kina grozy, razem z Hotelem Transylwania znalazły się w jednym rankingu „Najlepsze filmy o wampirach top 10” filmowego portalu filmomaniak.pl.

Wybór tego filmu w pierwszej dziesiątce argumentowano tak: „Hotel Transylwania został świetnie zrealizowany. Animacja garściami czerpie z ikonografii filmów grozy, a dialogi są rewelacyjnie poprowadzone i pełne żartów oraz gier słownych.” Bo jeśli o dialogi chodzi, to za dubbing wzięli się sami najlepsi aktorzy Hollywood. Król komedii, Adam Sandler dał głos Drakuli. Selena Gomez, która grała u Woody’ego Allena, została Mavis. A Frankensteinem został kolejny aktor komediowy, Kevin James. W polskiej wersji filmów usłyszymy głosy Tomasza Borkowskiego, Agnieszki Mrozińskiej i Pawła Ciołkosza.

Sprawdź ofertę kanału AXN w PROGRAMIE TV

Po tym jak Hotel Transylwania nominowano do Złotych Globów (Najlepszy film animowany), kwestią czasu było powstanie kolejnych części komedii, które podbiły serca widzów na całym świecie.

Źródło: Antenna Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *