Marcin Dylla i NOSPR na antenie radiowej Dwójki

W czwartek, 14 kwietnia 2016 roku, Program 2 zaprasza na koncert światowej sławy wirtuoza gitary Marcina Dylla z towarzyszeniem Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia pod batutą Christiana Arminga. Początek transmisji z siedziby NOSPR w Katowicach o godzinie 19:30 w audycji „Filharmonia Dwójki”.

Marcin Dylla urodził się w 1976 roku w Chorzowie. Naukę gry na gitarze rozpoczął w wieku ośmiu lat w Państwowej Szkole Muzycznej w Rudzie Śląskiej. Studiował na Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie gitary prof. Wandy Palacz. Edukację muzyczną kontynuował na zagranicznych uczelniach w Bazylei, Freiburgu i Maastricht. Dylla zaliczany jest przez wielu krytyków muzycznych i melomanów do grona najwybitniejszych gitarzystów klasycznych. Swoją pozycję zawdzięcza m.in. wyjątkowo dużej ilości nagród w konkursach muzycznych. W latach 1996-2007 aż dziewiętnastokrotnie zajmował pierwsze miejsca na najbardziej prestiżowych, międzynarodowych konkursach gitarowych, odbywających się w Europie i USA.

W programie czwartkowego wieczoru znajdą się: Grabstein für Stephan op. 15 György’a Kurtága i V Symfonia cis-moll Gustava Mahlera w wykonaniu Marcina Dylla oraz Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia pod kierunkiem austriackiego dyrygenta Christiana Arminga.

W przerwie koncertu będzie można wysłuchać rozmowy z Marcinem Dyllą i Christianem Armingiem.

Początek transmisji 14 kwietnia o godzinie 19:30 na antenie radiowej Dwójki.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *