„Ludzie i anioły” w Teatrze Telewizji TVP1

„Ludzie i anioły”, spektakl warszawskiego Teatru Współczesnego, zostanie pokazany na żywo w Teatrze Telewizji TVP1 oraz na stronach www.tvp.pl i www.ninateka.pl – emisja 18 kwietnia 2016 roku o godzinie 20:25.

Sprawdź szczegóły w PROGRAMIE TV

„Ludzie i anioły” Wiktora Szenderowicza w przekładzie Jerzego Czecha to doskonale napisana komedia, obfitująca w nieoczekiwane, zaskakujące zwroty akcji i jak każda inteligentna zabawa – nie pozbawiona poważnych refleksji. Nocą w mieszkaniu Iwana Paszkina, moskiewskiego biznesmena, pojawia się tajemniczy gość. Jego wiedza o prywatnym życiu gospodarza i jego intymnych szczegółach, w większości niezbyt pochlebnych, jest imponująca a zarazem przerażająca, bo celem wizyty okazuje się załatwienie formalności koniecznych do przeniesienia biznesmena… na tamten świat.

Walorami sztuki są nie tylko błyskotliwy tekst sztuki Szenderowicza, ale także znakomity duet aktorski: Sławomir Orzechowski i Andrzej Zieliński, grający główne role w spektaklu w reżyserii Wojciecha Adamczyka. Za ten sceniczny popis twórcy zostali szybko wyróżnieni – Andrzej Zieliński otrzymał Feliksa Warszawskiego za rolę pierwszoplanową w sezonie 2008/2009, zaś Sławomir Orzechowski w tej samej kategorii był nominowany.

Autor Wiktor Szenderowicz (rocznik 1958) jest satyrykiem, scenarzystą i reżyserem, znanym z wnikliwej i ciętej krytyki rosyjskich elit. Autor będzie obecny na premierze telewizyjnej.

Premiera teatralna „Ludzi i aniołów” odbyła się 4 kwietnia 2009 roku w Teatrze Współczesnym w Warszawie.

Spektakl jest produkowany przez Telewizję Polską w koprodukcji z Narodowym Instytutem Audiowizualnym (NInA).

Pokaz będzie wydarzeniem nie tylko dla telewidzów – transmisja na żywo odbędzie się równolegle w TVP1 HD oraz na stronach www.tvp.pl i www.ninateka.pl. Natomiast w lipcu 2016 roku przedstawienie trafi do oferty vod.tvp.pl.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *