Marcin Wyrostek zagra w Trójce

W najbliższą niedzielę 10 maja 2015 roku w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 wystąpi Marcin Wyrostek z zespołem. Podczas koncertu akordeonista zaprezentuje m.in. utwory ze swojej najnowszej płyty „For Alice”.

Na swoim trzecim albumie muzyk pokazuje wszechstronność akordeonu, stąd prócz utworów z zespołem Tango Corazon znalazła się tu kompozycja solowa, utwory z orkiestrą kameralną Aukso czy tradycyjnym zespołem dętym blaszanym. Tak jak na poprzednich albumach, w twórczości Marcina Wyrostka słychać wpływy muzyki świata (zwłaszcza z Bałkanów i Argentyny). Artysta jest producentem płyty, więc wszystko podporządkowane było jego wizji – począwszy od tworzenia materiału nutowego, poprzez jego rejestrację, a kończąc na realizacji nagrań.

Album „For Alice” jest w pewnym sensie podsumowaniem mojej dotychczasowej drogi artystycznej. Od młodych lat marzyłem o koncertach z orkiestrami, o tworzeniu własnej muzyki na bardzo rozbudowane składy instrumentalne. Dzisiaj moje marzenia się spełniają. Tę płytę dedykuję mojej żonie Alicji w podziękowaniu za spełnienie mojego największego marzenia, za urodzenie synka Mikołaja. Tym albumem chciałem zaprezentować pełen wachlarz możliwości brzmieniowych akordeonu, łącząc tradycję z nowoczesnością, nowoczesne combo z orkiestrą smyczkową, muzykę ludową z muzyką współczesną, opierając się w dużym stopniu na improwizacji – mówi Marcin Wyrostek.

Marcin Wyrostek to akordeonista, a także aranżer i kompozytor, zwycięzca drugiej polskiej edycji programu telewizyjnego „Mam Talent” (2009). Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie akordeonu prof. Joachima Pichury i obecnie wykładowca macierzystej uczelni na Wydziale Instrumentalnym oraz Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Stypendysta Ministra Kultury, członek Amerykańskiego Stowarzyszenia Akordeonistów. Laureat ponad 30 międzynarodowych konkursów akordeonowych. Jest założycielem grup: Tango Corazon oraz Coloriage. Koncertował na całym świecie, na jednej scenie grał z Kayah, Bobbym McFerrinem i Nippy Noyą. Występował również na największych polskich scenach muzycznych, m.in. na 50-leciu festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, festiwalach: Sopot TOPtrendy, Transatlantyk, Warszawa Singera.

Debiutancka płyta zespołu Tango Corazon Quintet pt. „Magia del Tango” pokryła się potrójną platyną, otrzymała dwie nominacje do Fryderyków 2010. Jego drugie wydawnictwo „Marcin Wyrostek & Coloriage” z 2012 roku pokryło się podwójną platyną.

Transmisja koncertu Marcina Wyrostka z Muzycznego Studia Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej na antenie Trójki w niedzielę 10 maja od godziny 20:05.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *