Marek Pasiuta dyrektorem Ośrodka Programów Regionalnych

Marek Pasiuta 1 lipca 2013 roku obejmie stanowisko dyrektora Ośrodka Programów Regionalnych. Natomiast zastępcą dyrektora Ośrodka Programów Regionalnych zostanie Joanna Warecha.

Marek Pasiuta z TVP związany jest od 1987 roku. Przez 20 lat pracował w TVP Szczecin, m.in. jako dyrektor (1997-2000) i zastępcą dyrektora (2000-2007). Następnie był dyrektorem Agencji Produkcji Telewizyjnej (2007-2010). Ostatnio, od 2011 roku pełnił funkcję zastępcy dyrektora ds. planowania i rozwoju Ośrodka TVP Technologie. Marek Pasiuta jest absolwentem Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Warszawie oraz Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Szczecinie. Ukończył także studia podyplomowe Master of Business Administration.

Joanna Warecha zatrudniona jest w TVP od listopada 1997 roku. Pracę rozpoczęła w Redakcji Rolnej TVP. Przez 10 lat była prowadzącą m.in. takich programów jak „Tydzień”, „Agrolinia”, „Agrobiznes”, „Dzień dobry w sobotę”, „Tak jak w Unii” emitowanych na antenie TVP1. W lipcu 2007 roku podjęła pracę w TVP Olsztyn jako kierownik Redakcji Informacji, pełniła także obowiązku szefowej Wydziału Produkcji. Prezenterka, reporterka, wydawca. Ostatnio, od 22 czerwca 2011 roku była szefową serwisów informacyjnych TVP INFO.

Od 1 lipca br. dyrektorem Agencji Produkcji Telewizyjnej i Filmowej będzie Zbigniew Adamkiewicz. Dotychczasowy zastępca dyrektora Agencji Produkcji Telewizyjnej (od sierpnia 2011 roku) jest absolwentem Wydziału Radia i TV Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W Telewizji Polskiej, od 1993 roku jest jej etatowym pracownikiem Był m.in. organizatorem produkcji, kierownikiem produkcji i producentem. W swoim dorobku ma takie programy jak „Sensacje XX wieku”, czy „Miliard w rozumie”, a także wiele filmów dokumentalnych.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *