Marek Piekarczyk wystąpi w radiowej Trójce

W niedzielę, 17 grudnia o godz. 20.05 w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej odbędzie się koncert Marka Piekarczyka, który zagra m.in. utwory świąteczne. Wokaliście towarzyszyć będą – dwuosobowy zespół oraz tercet smyczkowy. Transmisja na antenie, a także – w formie streamingu wideo – na Facebooku stacji, stronie trojka.polskieradio.pl oraz kanale YouTube Polskiego Radia. Zaproszenia można zdobyć słuchając Trójki.

Marek Piekarczyk to jeden z najbardziej rozpoznawalnych rockowych artystów w Polsce. Swoją karierę rozpoczął w 1969 roku, na początku lat 80. dołączył do zespołu TSA i zagrał kilka tysięcy koncertów na całym świecie. Należy do grona prekursorów polskiego hard – rocka. Artysta w 1986 r. rozpoczął współpracę z Jerzym Gruzą i Teatrem Muzycznym w Gdyni, gdzie zagrał rolę Jezusa w rock-operze Jesus Christ Superstar. W latach 1990–1991 był członkiem formacji Balls’ Power. W 2009 roku ukazał się jego solowy album studyjny, zatytułowany „Źródło”. Brał udział w wielu projektach i nagraniach, m.in: „Kazaniach Świętokrzyskich – spektaklu słowno – muzycznym” wraz z Józefem Skrzekiem, Antymosem Apostolisem i Chórem „Oktoich”, „Klenczon – poemat rockowy”, „Odnalezione Piosenki Bogdana Łyszkiewicza”, „Cudowny Świat” – Projekt Fundacji im. prof. Zbigniewa Religi”, „Wolność znaczy Freedom” Macieja Zembatego i Tadeusza Klimondy, „Tribute to ks. Twardowski” czy „Betlejem w Polsce”. W 2014 roku artysta wydał autobiograficzną książkę pt. „Zwierzenia Kontestatora”.

Marek Piekarczyk wystąpi w Trójce w towarzystwie Tadeusza Apryjasa (gitara, śpiew) i Jacka Borowieckiego (instrumenty perkusyjne), a także tercetu smyczkowego w składzie: Karolina Drwięga (altówka), Aldona Trybulec (altówka) i Jacek Bielecki (wiolonczela).

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *