Marek Wałuszko p.o. dyrektora OTV Gdańsk

Prezes Janusz Daszczyński powierzył Markowi Wałuszko stanowisko p.o. dyrektora oddziału terenowego TVP w Gdańsku. Nowy dyrektor obejmie swoje obowiązki 9 listopada 2015 roku.

Marek Wałuszko (ur. 11 czerwca 1964 roku) jest absolwentem filologii polskiej na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Gdańskiego. Ukończył także studia podyplomowe na Wydziale Produkcji – Produkcja Mediów Cyfrowych w łódzkiej PWSFTiT.

Od 1995 roku jest zawodowo związany z Telewizją Polską, początkowo jako aplikant i stażysta, a następnie, od 1996 roku, na stanowisku dziennikarskim w oddziale terenowym TVP w Gdańsku.

Do TVP trafił w 1995 roku w drodze konkursu i rozpoczął pracę w oddziale w Gdańsku jako reporter „Panoramy”. Pracuje jako wydawca programu informacyjnego i reporter. Najchętniej zajmuje się polityką, gospodarką i bezpieczeństwem. Autor licznych relacji z ważnych dla regionu wydarzeń: wyborów parlamentarnych i samorządowych, upadku Stoczni Gdańskiej, powodzi, wizyt przywódców światowych mocarstw.

Jest laureatem wielu nagród branżowych, w tym II i III miejsca w ogólnopolskim konkursie TVP 3 – PiK dla najlepszego reportera. Na PiK w 2012 roku zdobył I nagrodę za najlepszą relację reporterską. Przez wiele lat realizował autorski cykl – „Masz Prawo Być Bezpieczny” (I miejsce na PiK w 2000 roku za najlepszą publicystykę). Tworzył też hobbystyczny magazyn „Rowerowo”. Prowadził publicystyczne programy „Komentarze Dnia” i „Debata na Dwa Głosy”. Ma na swoim koncie transmisje telewizyjne dla anteny regionalnej i programów ogólnopolskich oraz współpracę z „Telekurierem”, „Pytaniem na Śniadanie”, TVP INFO i redakcją publicystyki TVP1. Prowadzi też zajęcia ze studentami na Uniwersytecie Gdańskim. W 2013 roku został uhonorowany przez prezydenta RP Krzyżem Wolności i Solidarności.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *