Krystyna Rosłan-Kuhn w Komitecie Sterującym WorldDAB

Krystyna Rosłan-Kuhn, doradca wiceprzewodniczącego i ekspert Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji została członkiem Komitetu Sterującego WorldDAB – międzynarodowej organizacji działającej na rzecz wdrażania radiowej emisji cyfrowej na świecie. Organizacja współpracuje z nadawcami, operatorami sieci, producentami i urzędami administracji państwowej.

Krystyna Rosłan-Kuhn posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w dziedzinie mediów elektronicznych. Przewodniczyła polskiej delegacji rządowej na Regionalnej Konferencji Radiokomunikacyjnej w Genewie w 2006 roku. Jest członkiem Komitetu Regulacyjnego Spectrum i Cyfrowego Przejścia Grupy w WorldDAB.

W trakcie swojej kariery zawodowej pracowała na stanowiskach inżyniera i starszego inżyniera w Polskim Radiu i Telewizji Polskiej, starszego eksperta i dyrektora w Departamencie Technologii Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, a także jako dyrektor Departamentu Radiofonii i doradca Prezesa w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej. Obecnie jest zaangażowana w działania KRRiT m.in. na rzecz rozwoju technologii cyfrowej w radiu i telewizji.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji jest członkiem WorldDAB od 2012 roku obok 85 firm i organizacji z ponad 25 krajów. Do WorldDAB należą m.in. regulatorzy rynku medialnego, nadawcy publiczni i komercyjni, operatorzy sieci telekomunikacyjnych, producenci odbiorników radiowych. Forum skupia kadrę kierowniczą i specjalistów z branży technologii cyfrowych uczestniczących w pracach związanych z wdrażaniem radia cyfrowego.

Źródło: Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *