„Maria z Nazaretu” w TVP1/HD

W piątek, 22 listopada o godzinie 20:20 TVP1/HD pokaże pierwszy odcinek serialu kostiumowego „Maria z Nazaretu”, w którym zagrali: Alissa Jung, Paz Vega i Andreas Pietschmann. Czteroodcinkową, widowiskową opowieść o dziejach Świętej Rodziny wyreżyserował Giacomo Campiotti.

3-letnia Maria zostaje oddana przez rodziców do świątyni na służbę Bogu. Już wtedy Anna i Joachim zdają sobie sprawę, że ich córka nie jest zwyczajnym dzieckiem. Mijają lata, Maria wyrasta na śliczną dziewczynę. Gdy o jej rękę prosi młody cieśla Józef, przybyły rok wcześniej z Judei, rodzice wyrażają zgodę.

Józef rozpoczyna budowę domu dla przyszłej żony. Maria przyjaźni się z Magdaleną, która postanawia opuścić Nazaret, gdy jej matka ginie tragiczną śmiercią, ukamienowana pod zarzutem cudzołóstwa. Udaje się za namową Herodiady, synowej króla Heroda, do Jerozolimy i zamieszkuje na dworze królewskim.

Tymczasem Marii objawia się archanioł Gabriel i mówi jej, że urodzi Syna Bożego, którego nazwie Jezus. Matką zostanie też jej krewna, Elżbieta, już niemłoda i dotąd bezpłodna. Dziewczyna z pokorą i radością przyjmuje te wieści. Postanawia odwiedzić Elżbietę w tak ważnej dla niej chwili. Składa też wizytę Magdalenie w pałacu królewskim.

Herodiada wykorzystuje Magdalenę do przeprowadzenia intrygi, która ma wyeliminować najstarszego syna Heroda, Antypatra, z kolejki do tronu i uczynić następcą jej męża Hirkana. W wyniku tej intrygi Antypater ginie. Magdaleną targają wyrzuty sumienia, ale mimo to, gdy Maria ponownie ją odwiedza, nie chce wrócić z nią do Nazaretu. Jest zaskoczona, że Maria, choć jeszcze niezamężna, jest w ciąży i jak twierdzi urodzi Syna Bożego.

W serialu – poza międzynarodową obsadą i pięknymi zdjęciami – warto zwrócić uwagę także na znakomitą muzykę Guya Farleya.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *