Marika i Tomasz Kammel poprowadzą 2. edycję “The Voice of Poland. Najlepszy głos” na antenie TVP2/HD. Maciej Musiał, znany z roli Tomka Boskiego w serialu “rodzinka.pl” wcieli się w rolę współprowadzącego program i V-reportera.

Już 2 marca, w sobotę o godzinie 20:05 widzów Dwójki oraz uczestników muzycznego show “The Voice of Poland” przywita nowa para prowadzących. Stworzą ją Tomasz Kammel, lubiany prezenter TVP2/HD oraz charyzmatyczna frontmenka grupy Spokoarmia, Marta Kosakowska, występująca pod pseudonimem Marika. Ona – energetyczna, pełna temperamentu i muzycznych pasji wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. On – prezenter z ogromnym doświadczeniem scenicznym i telewizyjnym. Wspólnie stworzą barwny i zaskakujący duet prowadzących “The Voice of Poland”, jeden z najoryginalniejszych programów muzycznych typu talent-show.

Okrzyknięta Pierwszą Damą Polskiego Dancehallu Marika zadebiutowała pionierską płytą “Mówisz i masz”, którą wydała w 2004 roku w ramach sound systememu Bass Medium Trinity. Na płycie znalazły się polskojęzyczne utwory oparte na oryginalnych jamajskich podkładach (riddims). Artystka jest także jedną z niewielu Polek, które potrafią podawać tekst w formie tzw. “nawijki”. Jej talent docenili wielcy branży muzycznej, w tym sama Erykah Badu, Miss Elliot, Macy Gray, Sean Paul czy Wyclef Jean.

Marika prowadzi także swój własny program radiowy zatytułowany “Towary Kolonialne”. Wydała dwie płyty solowe: “Plenty” (2008), i “Put Your Shoes On/Off” (2010). W październiku 2012 roku ukazał się jej album “Momenty”, nagrany z zespołem Spokoarmia. Przez członków formacji wokalistka nazywana jest “Ich Panią Naczelnik”.

Prywatnie – zdeklarowana cyklistka. Ponad jazdę ulubionym samochodem, stawia przemierzanie Warszawy na ukochanym rowerze. Uwielbia gotować – często ze spontanicznie komponowanych produktów, zawsze z prawdziwą pasją. Wegetarianka. Organizatorka “niedzielnych obiadów” i pikników nad Wisłą – miłośniczka spędzania czasu z przyjaciółmi, prowadzenia długich dyskusji i… bloga kulinarnego. Całkiem niedawno luźne spodnie i sportowe bluzy zamieniła na zwiewne sukienki i buty na obcasie.

Obok Mariki oraz Tomasza Kammela w programie zobaczymy także Macieja Musiała, znanego z roli Tomka Boskiego w popularnym serialu “rodzinka.pl”. Maciej będzie prowadzić rozmowy z uczestnikami show i ich rodzinami. Wraz z Mateuszem Szymkowiakim będzie także przygotowywać relacje live i materiały do specjalnego serwisu internetowego “The Voice of Poland”.

“The Voice” to program, który odniósł ogromny sukces na świecie i jest obecnie emitowany w 47 krajach. Spośród uczestników pierwszej polskiej edycji show wyróżnił się Rafał Brzozowski, którego debiutancki singiel “Tak blisko” został hitem zeszłorocznego lata i gościł w czołówkach list przebojów największych stacji radiowych. Na rynku fonograficznym doskonale radzi sobie także zwycięzca 1. edycji “The Voice of Poland”, Damian Ukeje. Jego debiutancka płyta jest już w sprzedaży, a singiel z tej płyty zdobywa listy przebojów rockowych rozgłośni.

Podczas drugiej edycji “The Voice of Poland” w rolę trenerów wcielą się Justyna Steczkowska, Patrycja Markowska, Marek Piekarczyk z TSA oraz Baron i Tomson z Afromental. Pierwszy etap rywalizacji to tzw. “przesłuchania w ciemno”, w ramach których każdy z trenerów wybiera dwunastu uczestników, którzy trafią do jego drużyny. Trenerzy nie widzą śpiewających osób, siedząc na specjalnych fotelach odwróconych tyłem do sceny. Wybierając wokalistę, polegają wyłącznie na swoim słuchu i intuicji.

“The Voice of Poland. Najlepszy głos”. Emisja w każdą sobotę od 2 marca, o godzinie 20:05 na antenie TVP2/HD.

Źródło: Telewizja Polska