Mazury Orlen Grand Slam na sportowych antenach Polsatu

W turnieju siatkówki plażowej World Tour Grand Slam w Starych Jabłonkach zagrają wszyscy medaliści turnieju olimpijskiego w Londynie. Turniej rozpoczyna się już w poniedziałek, pula nagród wynosi po 300 tysięcy dolarów w zmaganiach kobiet i mężczyzn.

Nie są to jeszcze ci najbardziej znani zawodnicy, ale ich przyjazdu możemy się spodziewać już w najbliższych dniach. Graczom z USA czy Brazylii nie opłaca się po wyjeździe z Londynu wracać do siebie – podkreślił rzecznik prasowy turnieju, Sławomir Rykowski.

Podczas Mazury Orlen Grand Slam kibice będą mogli oglądać w akcji najlepsze pary turnieju olimpijskiego. Wśród mężczyzn zaprezentują się więc Niemcy Julius Brink i Jonas Reckermann, Brazylijczycy Emanuel Rego i Alison Cerutti oraz będący największą niespodzianką imprezy Łotysze Martins Plavins i Janis Smedins.

Gwiazdą turnieju kobiecego będzie trzykrotna mistrzyni olimpijska Amerykanka Kerri Walsh, która w Polsce zagra w parze z Nicole Branagh, bowiem jej partnerka z Londynu Misty May-Treanor postanowiła odpocząć od grania. Nie zabraknie także ich rodaczek April Ross i Jennifer Kessy oraz Brazylijek Larissy Franki i Juliany Silvy, które wygrywały na Mazurach w ostatnich trzech edycjach.

Szansę na rewanż za porażkę w ćwierćfinale zawodów w stolicy Wielkiej Brytanii na graczach z Ameryki Południowej będą mieli Mariusz Prudel i Grzegorz Fijałek. Po bardzo zaciętym spotkaniu Polacy przegrali 1:2. Do miejscowości położonej nad jeziorem Szeląg Mały zawitają także reprezentanci USA Jacob Gibb i Sean Rosenthal, których biało-czerwoni pokonali w rywalizacji grupowej 2:0.

Najsłynniejszy polski duet siatkarzy plażowych zadebiutował w Starych Jabłonkach w 2008 roku, kiedy uplasował się na 17. pozycji. Rok później został sklasyfikowany na miejscach 5-8, a w 2010 roku – 25. Za nieudany start zrehabilitował się podczas ubiegłorocznej edycji, kiedy dotarł aż do finału, w którym musiał uznać wyższość złotych medalistów olimpijskich z Pekinu Amerykanów Todda Rogersa i Phila Dalhaussera. Prudel i Fijałek w tym sezonie ze względu na kłopoty zdrowotne nie uczestniczyli we wszystkich turniejach cyklu. Optymizmem napawa jednak występ w lipcu w Berlinie, gdzie zajęli trzecie miejsce.

W turnieju głównym mężczyzn zagrają jeszcze na pewno Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz oraz Piotr Kantor i Bartosz Łosiak. Wśród pań start zagwarantowany mają Monika Brzostek i Kinga Kołosińska, Karolina Suwińska i Agnieszka Wołoszyn oraz Agnieszka Pręgowska i Renata Bekier. W kwalifikacjach walczyć będą Martyna Wardak i Joanna Wiatr oraz Michał Makowski i Dawid Popek.

W Starych Jabłonkach impreza z cyklu World Tour organizowana będzie po raz dziewiąty, w tym trzeci raz będą to zawody wielkoszlemowe. Finał zmagań kobiet zaplanowano na sobotę, a rozstrzygające spotkanie u panów na niedzielę (oba o godzinie 16:00).

Transmisje rozpoczną się od fazy ćwierćfinałów w piątek w Polsacie Sport News, półfinały i finały w sobotę i w niedzielę w Polsacie Sport Extra.

Źródło: Telewizja POLSAT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *