Mecz Federer – Nadal rekordowym finałem wielkiego szlema w Eurosporcie

Niedzielny mecz Roger Federer – Rafael Nadal w Australian Open był najchętniej oglądanym finałem w historii transmisji turniejów wielkoszlemowych w Eurosporcie w Polsce. Pasjonujący pojedynek, który zakończył się triumfem Szwajcara, oglądało średnio 470 tys. widzów (grupa 4+), w tym 230 tys. widzów (RTG 1,32) w grupie komercyjnej (A16-49). W tym czasie kanał Eurosport 1 był trzecim najchętniej oglądanym kanałem w Polsce w grupie komercyjnej po TVN i Polsacie z udziałem w rynku na poziomie 5,5%.

Starcie Federera z Nadalem, którzy w finale wielkoszlemowego turnieju spotkali się po raz ostatni w 2011 roku (Roland Garros), zgodnie z oczekiwaniami było niezwykle zacięte i emocjonujące. Trwająca ponad 3,5 godziny rywalizacja zakończyła się triumfem Szwajcara, który zdobył swój 18. wielkoszlemowy tytuł w karierze. Niedzielny mecz zgromadził rekordową widownię w Eurosporcie 1, zarówno jeśli chodzi o finały wielkoszlemowe, jak i wszystkie mecze Australian Open w historii transmisji w Polsce.

Rewelacyjna oglądalność spotkania nie tylko plasuje ten mecz na pozycji numer jeden wśród wielkoszlemowych finałów na antenie Eurosportu, ale jest także trzecim najpopularniejszym pojedynkiem spośród wszystkich spotkań tenisa transmitowanych w Eurosporcie w Polsce.

Finał Federer – Nadal był także rekordową transmisją meczu tenisa w Eurosporcie globalnie, gromadząc średnią widownię na poziomie 5,8 mln. W skali międzynarodowej był to również czwarty najlepszy program Eurosportu w historii.

Źródło: Eurosport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *