Dokument o Niemenie i walentynkowy ranking w Kino Polska Muzyka

W lutym Kino Polska Muzyka pokaże głośny dokument o Czesławie Niemenie pt. „Sen o Warszawie”. W Walentynki stacja wyemituje ranking piosenek o miłości, a w ostatnią sobotę karnawału „Najlepsze przeboje na Ostatki”.

W rocznicę urodzin Czesława Niemena, 16 lutego, Kino Polska Muzyka zaprezentuje film biograficzny o artyście, który stał się ikoną polskiej muzyki rozrywkowej (12 lutego, godzina 14:00 i 16 lutego, godzina 21:00). „Sen o Warszawie” w reżyserii Krzysztofa Magowskiego to obraz artysty, który mimo wielkiej popularności, jaką zdobył w Polsce i za granicą, nie rezygnował ze swoich ideałów, co nie było w smak ówczesnej władzy komunistycznej. Jego awangardowy styl muzyczny oraz image były prawdziwą rewolucją w muzyce rozrywkowej. Twórcy filmu docierają do Starych Wasyliszek – rodzinnej miejscowości Niemena, śledzą jego losy od urodzenia do ostatnich dni. Czesława Niemena w filmie wspominają przyjaciele, członkowie rodziny, dziennikarze.

W Walentynki stacja zadba o romantyczny nastrój i wyemituje ranking „25 najpiękniejszych piosenek o miłości” przygotowany razem z widzami (14 lutego, godzina 16:00 i 20:00). Z kolei na zakończenie karnawału Kino Polska Muzyka zaprosi swoich widzów na ostatkową imprezę razem z programem „Najlepsze przeboje na Ostatki”.

7 lutego z okazji urodzin Urszuli zobaczymy, natomiast, specjalny godzinny program tylko z teledyskami artystki (godzina 22:00).

Źródło: Kino Polska TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *