Mecz Gwiazd NHL w TVP Sport

Zbliża się wielkie święto dla sympatyków najlepszej hokejowej ligi świata NHL – Weekend Gwiazd. Transmisje tylko w TVP Sport i sport.tvp.pl 28 i 29 stycznia.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym TVP Sport

W tym roku impreza zostanie przeprowadzona po raz 62., a największe hokejowe gwiazdy (m.in. Sidney Crosby, Aleksander Owieczkin) zjadą do Los Angeles. W nocy z soboty 28 stycznia, na niedzielę 29 stycznia, od godziny 1:00, odbędą się niezwykle ciekawe konkursy hokejowych umiejętności, a od godziny 22:00 29 stycznia w niedzielę – czas na Mecz Gwiazd. Widowisko skomentują: Dariusz Szpakowski, Grzegorz Mędrzejewski i jedyny polski uczestnik Meczu Gwiazd (z 2000 roku) – Mariusz Czerkawski, ekspert TVP Sport.

Formuła Meczu Gwiazd ewoluowała na przestrzeni lat, w tym roku spotkanie zostanie przeprowadzone według reguł z poprzedniego sezonu. W formacie jednej, 20-minutowej tercji, zagrają zespoły reprezentujące poszczególne Dywizje: Atlantycka z Centralną i Dywizja Metropolitalna z Dywizją Pacyfiku. Zwycięzcy rozegrają także jedną tercję o prestiż oraz okrągły milion dolarów do podziału.

Mecze będą rozgrywane w formule „trzech na trzech” jak podczas dogrywek, z udziałem dwóch napastników i obrońcy. W składach poszczególnych Dywizji znajdą się przedstawiciele wszystkich 30 klubów NHL, najwięcej, po trzech, oddelegowały: Chicago Blackhawks i San Jose Sharks.

Plan transmisji:

Sobota (28 stycznia)/Niedziela (29 stycznia)
Konkurs umiejętności, godzina 1:00, TVP Sport, sport.tvp.pl

Niedziela (29 stycznia)
Mecz Gwiazd, godzina 22:00, TVP Sport, sport.tvp.pl

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *