Mecz Legia – Steaua w TVP1/HD obejrzało ponad 4 mln widzów

Ponad 4 miliony widzów TVP1/HD obejrzało wtorkowe (27 sierpnia 2013 roku), pełne emocji spotkanie decydujące o awansie do fazy grupowej Ligi Mistrzów Legia Warszawa – Steaua Bukareszt.

Wtorkowy mecz, który Legia zremisowała 2:2 i nie awansowała do Champions League, oglądało w Jedynce 4,025 mln widzów przy udziałach wynoszących 28,9% (średnie dla grupy 4+). Najwyższy moment oglądalności wyniósł 4,493 mln, a zasięg (liczba osób, które śledziły spotkanie minimum przez minutę) aż 8,789 mln.

Transmisja meczu Legia – Steaua była najchętniej oglądaną pozycją tego dnia we wszystkich telewizjach – zarówno w grupie 4+, jak i 16-49. TVP1/HD była natomiast liderem, jeśli chodzi o udziały w rynku telewizyjnym – 17,7% w grupie 4+. Wyeliminowanie Legii, nie oznacza jednak, że Liga Mistrzów nie będzie gościła w Telewizji Polskiej. TVP1/HD pokaże jeden mecz (środa) z każdej kolejki fazy grupowej oraz spotkania fazy pucharowej – w sumie 15 meczów. Po transmisji w Jedynce, zostaną zaprezentowane także skróty ze wszystkich innych spotkań rozgrywanych we wtorki i środy.

W najbliższy piątek (30 sierpnia) widzowie TVP1/HD obejrzą mecz o Superpuchar Europy, w którym zmierzą się: Bayern Monachium (zwycięzca Ligi Mistrzów) i Chelsea Londyn (triumfator Ligi Europejskiej). Początek transmisji o godzinie 20:25.

Źródło: Telewizja Polska/Nielsen Audience Measurement

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *