Nowe TVP INFO z nowego studia już od 1 września (zdjęcie, wideo)

Nowe programy, twarze, scenografia i oprawa graficzna – jednym słowem nowa jakość w TVP INFO. W nowej odsłonie kanał informacyjny TVP będzie można oglądać od 1 września. TVP INFO rozpocznie też nadawanie w czasie dotychczasowego pasma lokalnego – czyli między godziną 17:00 a 20:00.

Przede wszystkim będziemy pełnowymiarową anteną informacyjną nadającą serwisy, pogodę czy sport. W TVP INFO przez całą dobę będą pojawiać się informacje i komentarze. Pojawią się świetne programy publicystyczne i interwencyjne. Stawiamy przede wszystkim na osobowości telewizyjne. Jeszcze nigdy w historii telewizji publicznej nie było tak wielu gwiazd dziennikarstwa na jednej antenie TVP. I to one będą siłą i lokomotywą nowego TVP INFO – zapewnia Tomasz Sandak, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Kluczową zmianą w programie TVP INFO – w porównaniu z dotychczasową ramówką – będzie też wypełnienie zajmowanego przez programy regionalne pasma między godziną 17:00 a 20:00. Od 1 września będzie to czas na informacje ogólnopolskie, programy społeczne, interaktywne, oparte na kontakcie z widzami, a także newsy z różnych regionów kraju.

W jesiennej ramówce widzowie zobaczą znane im już programy, a także dużo nowych propozycji, które mają szansę szybko zyskać sympatię widzów. Na antenę powrócą dwa kultowe tytuły, które przed laty cieszyły się dużą popularnością: „7 dni świat oraz „Plus-Minus”, co oznacza powrót lubianych i cenionych dziennikarzy Andrzeja Turskiego i Tadeusza Mosza.

Do znanych i lubianych twarzy TVP INFO (m.in. Jarosław Kulczycki, Marek Czyż, Diana Rudnik i Joanna Osińska) dołączą nowi dziennikarze, znani widzom z innych anten, m.in.: Joanna Racewicz, Iwona Radziszewska, Hanna Lis, Beata Tadla, Piotr Kraśko i Włodzimierz Szaranowicz.

Widzów TVP INFO czeka też spore zaskoczenie dotyczące wyglądu studia i oprawy graficznej. TVP INFO pozostanie co prawda przy kolorystyce biało-czerwonej, która od lat jest wyróżnikiem anteny informacyjnej telewizji publicznej, ale nowej grafice i scenografii nadany zostanie rys estetycznej awangardy, lekkości i nowoczesności, która ma być przyjazna odbiorcom.

tvpinfostudio

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *