Mecz Niemcy – Włochy chętniej oglądany w Polsacie niż w TVP

Wysoką widownię zgromadziły weekendowe ćwierćfinałowe mecze UEFA EURO 2016. Piątkowy mecz Walia – Belgia w Polsacie i Polsacie Sport oglądało średnio 3,7 mln widzów, sobotnie hitowe spotkanie Niemcy – Włochy niemal 3,5 mln, a niedzielny pojedynek gospodarzy Francji z Islandią przyciągnął na anteny Polsatu 5,2 mln widzów.

Telewizję Polsat podczas sobotniego spotkania wybrało więcej widzów niż TVP. Mecz Niemcy – Włochy oglądało średnio w Polsacie i Polsacie Sport niemal 3,5 mln widzów, a w telewizji publicznej 2,8 mln.

Podczas każdego z wspomnianych trzech spotkań ćwierćfinałowych UEFA EURO 2016 Polsat i Polsat Sport były liderami oglądalności w obu pasmach audytoryjnych. Oba kanały osiągały bardzo wysokie udziały. W piątek podczas spotkania Walia – Belgia Polsat i Polsat Sport zgromadziły 32,5% w grupie komercyjnej i 29,1% w grupie 4+, w sobotę w trakcie meczu Niemcy – Włochy 28,9% w grupie 16-49 i 27,3% w grupie 4+, a w niedzielę w czasie ostatniego ćwierćfinału Francja – Islandia odpowiednio 37,3% i 35%.

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *