Mecz Schalke – Eintracht w Eurosporcie 2 skomentuje zwycięzca konkursu „Komentarz ma moc!”

Piątkowe starcie Schalke 04 z Eintrachtem Frankfurt (godzina 20:30) rozpocznie 18. kolejkę Bundesligi w Eurosporcie 2. Podczas transmisji widzowie usłyszą na antenie Mateusza Juzę – zwycięzcę konkursu „Komentarz ma moc!”. W nagrodę laureat spełni swoje marzenie i wraz z ekspertem Bundesligi skomentuje mecz na żywo. Przed rozpoczęciem bezpośredniej relacji ze spotkania widzowie zobaczą również materiał z wielkiego finału konkursu, który odbył się w redakcji Eurosportu.

Konkurs „Komentarz ma moc!”, który w listopadzie zorganizował Eurosport, był dla kibiców piłki nożnej szansą wykazania się umiejętnościami komentatorskimi i w ramach nagrody głównej – zaistnienia na antenach Eurosportu. Podczas 16 dni trwania akcji swoje zgłoszenia z nagranym komentarzem zdecydowało się opublikować ponad tysiąc uczestników. W ścisłym finale, do którego zakwalifikowały się cztery osoby, trzeba było sprawdzić się w wielu wymagających zadaniach. Ćwiczenia poprawiające dykcję, szukanie informacji o drużynach i piłkarzach, poprawna wymowa zagranicznych nazwisk czy wreszcie komentowanie w profesjonalnych warunkach – to niektóre wyzwania, z którymi musieli poradzić sobie finaliści. Najlepszy okazał się Mateusz Juza, którego wybrali piłkarscy eksperci Eurosportu – Radosław Gilewicz, Tomasz Lach i Rafał Sak.

Dzięki wygranej mogę zrealizować jedno z moich marzeń, czyli skomentować mecz piłki nożnej w telewizji. Jest to ogromne wyróżnienie, ale również ciekawa okazja do zaprezentowania się przed większym gronem kibiców, którzy są bardzo wymagający. Dlatego postaram się dobrze przygotować i z powodzeniem rozpocząć swoją przygodę z mikrofonem – powiedział zwycięzca konkursu.

Mateusz Juza będzie komentował mecz Schalke – Eintracht wraz z Tomaszem Lachem. Początek spotkania w najbliższy piątek o godzinie 20:30. Wcześniej, od godziny 20:00, kibice zobaczą zapowiedź 18. kolejki Bundesligi oraz materiał pokazujący kulisy wielkiego finału konkursu „Komentarz ma moc!”.

Konkurs odbywał się w dniach 10-25 listopada i był częścią kampanii Eurosportu pt. „WIELKA PIŁKA W GRZE”, która promowała najważniejsze piłkarskie rozgrywki na antenach Eurosportu – Bundesligę, Ekstraklasę i Ligę Europy. Fragment swojego komentarza zdecydowało się nagrać i opublikować ponad tysiąc uczestników. Komunikacja konkursu osiągnęła zasięg 5 milionów osób, a w całą akcję zaangażował się popularny vlogger E-sportowy PLKD.

Źródło: Eurosport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *