Mecze piłkarskiej reprezentacji Polski do 2018 roku w TVP

Na mocy umowy zwartej pomiędzy TVP, a Polskim Związkiem Piłki Nożnej, kibice „biało-czerwonych” zobaczą w kanałach Telewizji Polskiej towarzyskie mecze piłkarskiej reprezentacji Polski do czerwca 2018 roku. 16 czerwca 2015 roku przed spotkaniem Polska – Grecja prezesi obu instytucji wymienili się podpisanymi umowami.

Telewizja Polska kupiła wyłączne prawa telewizyjne do anten otwartych (TVP1 HD/TVP2 HD) i kanału tematycznego (TVP Sport) oraz dodatkowo do transmisji w internecie (sport.tvp.pl) i na urządzeniach mobilnych (TVP Stream). Umowa obejmuje mecze towarzyskie Polaków do czerwca 2018 roku, czyli do Mundialu w Rosji. Do tej imprezy (a także do Mundialu 2022 w Katarze) TVP także posiada już prawa. Przed spotkaniem towarzyskim Polska – Grecja w Gdańsku członek Zarządu TVP S.A. Bogusław Piwowar i prezes PZPN Zbigniew Boniek oficjalnie wymienili się podpisanymi umowami.

Naszym celem jest pokazywanie widzom meczów piłkarskiej reprezentacji Polski w kanale niekodowanym, na antenie ogólnopolskiej. W umowie z PZPN zapisaliśmy, że transmisje będą zawsze w TVP1 lub TVP2 oraz w TVP Sport. Konsekwentnie stawiamy na rozwój nowych mediów, transmisje w internecie oraz na dystrybucję sygnału na urządzenia mobilne. Towarzyskie mecze Polaków będzie można zobaczyć także na stronie internetowej sport.tvp.pl, na smartfonach i tabletach za pomocą aplikacji TVP Stream – podsumowuje Bogusław Piwowar, członek Zarządu Telewizji Polskiej S.A.

Porozumienie TVP – PZPN stanowi, że Telewizja Polska ma pełnię praw do wszystkich spotkań towarzyskich organizowanych w kraju w oficjalnych terminach UEFA lub FIFA, natomiast w przypadku meczów rozgrywanych przez reprezentację za granicą – jeśli PZPN uzyska do nich prawa telewizyjne. TVP ma też prawo pierwszeństwa przy zakupie meczów poza oficjalnymi terminami np. spotkań przygotowawczych do EURO 2016 i Mundialu 2018.

Cieszymy się, że nadal będziemy współpracować z TVP i nasz wypróbowany partner będzie promował i pokazywał towarzyskie mecze piłkarskiej reprezentacji Polski. Naszym zadaniem jest umożliwić oglądanie drużyny narodowej wszystkim kibicom. Zamierzamy zorganizować kilka ciekawych spotkań towarzyskich. Czekają nas wielkie emocje – powiedział Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *