Mecze piłkarskiej reprezentacji Polski do 2028 roku w Telewizji Polskiej

Nieprzerwanie od jesieni 2018 roku mecze piłkarskiej reprezentacji Polski można oglądać na antenach TVP i tak pozostanie co najmniej do 2028 roku! Telewizja Polska z sukcesem zakończyła przetarg UEFA, nabywając prawa do wyłącznej transmisji spotkań „Biało-czerwonych” i europejskich potęg w trzech cyklach eliminacyjnych do EURO 2024 i 2028, Mistrzostw Świata 2026, a także w trzech edycjach Ligi Narodów. Tylko w TVP będzie można oglądać także turnieje finałowe piłkarskich Mistrzostw Europy w 2024 i 2028 roku. Łącznie przez siedem lat będzie można zobaczyć 234 mecze europejskich reprezentacji, w tym 60 spotkań Polaków.

Sprawdź ofertę kanału TVP Sport w PROGRAMIE TV

To doskonała wiadomość dla kibiców, którzy kochają futbol. TVP do 2028 będzie pokazywała mecze piłkarskiej reprezentacji Polski, a także najciekawsze spotkania europejskich potentatów, m.in.: Portugalii, Niemiec, Francji, Hiszpanii, Włoch czy Anglii. W każdym z cykli kwalifikacyjnych (EURO 2024 i 2028, Mistrzostwa Świata 2026) TVP pokaże po 28 spotkań, w tym 14 meczów Polaków (10 meczów o punkty i 4 towarzyskie) oraz 14 najciekawszych spotkań europejskich reprezentacji (12 o punkty i 2 towarzyskie).

Potężnym zastrzykiem najlepszych piłkarskich emocji, będą także dwa finały piłkarskich Mistrzostw Europy, których wyłącznym nadawcą będzie Telewizja Polska. W 2024 i 2028 roku pokażemy po 51 spotkań turnieju. TVP rozszerzyła również swój pakiet praw w kolejnych trzech edycjach Ligi Narodów UEFA w latach 2022, 2024 i 2026. Kibice będą mogli obejrzeć 16 meczów w każdej edycji – 4 finałowe, a w eliminacjach – 6 spotkań reprezentacji Polski i drugie tyle największych piłkarskich europejskich potentatów.

Mecze piłkarskiej reprezentacji to nie tylko wydarzenia sportowe, ale przede wszystkim wyjątkowa okazja do przeżywania i manifestowania narodowej wspólnoty. Trwająca od ponad roku pandemia koronawirusa uniemożliwia organizację wielu sportowych imprez. Reżim sanitarny wyklucza również możliwość tradycyjnego przeżywania sportowych emocji na stadionach i w strefach kibica. Fakt ten stał się dla nas dodatkowym impulsem do działania i nabywania kolejnych praw telewizyjnych. Telewizja Polska po raz kolejny sprostała wyzwaniu i zakupiła najważniejsze licencje piłkarskie aż do 2028 roku – powiedział Jacek Kurski, Prezes Zarządu Telewizji Polskiej.

Nasza federacja z przyjemnością przyjmuje informację, że Telewizja Polska będzie pokazywać mecze narodowej reprezentacji Polski przez następne siedem lat. Patrząc na historię polskiego futbolu widzimy, że telewizja publiczna była zawsze blisko naszej kadry. Cieszymy się, że największy telewizyjny partner reprezentacji zagwarantuje wszystkim kibicom wysoką jakość przekazu i możliwie najszerszy dostęp telewidzów do meczów drużyny narodowej – powiedział Zbigniew Boniek, Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

To najważniejszy i największy w historii przetarg na bardzo konkurencyjnym rynku praw sportowych. Nowe podmioty bardzo agresywnie starają się przejąć kluczowe, z punktu widzenia polskiego kibica prawa, ale po raz kolejny udowadniamy, że jesteśmy poważnym, lojalnym i po prostu najlepszym partnerem dla takich podmiotów jak UEFA czy FIFA. Kibicom obiecuję, że będziemy jeszcze lepsi niż podczas mundialu w Rosji. Do znakomitego zespołu dołączył przecież Mateusz Borek, a nie jest to koniec transferów. Wszystkie mecze będą dostępne w najlepszej możliwej jakości, bez żadnych dodatkowych opłat również w internecie, aplikacji mobilnej i telewizji hybrydowej – dodał Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport.

Reprezentacja Polski to ukochana drużyna każdego Polaka, świadczy o tym między innymi wielomilionowa widownia każdego meczu rozgrywanego przez „Biało-czerwonych”. Bardzo się cieszymy, że dzięki współpracy z  naszym partnerem – Telewizją Polską reprezentacja będzie gościła w każdym domu aż do 2028 roku – powiedział Maciej Sawicki, Sekretarz Generalny Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Tak ogromny pakiet praw do europejskiej reprezentacyjnej piłki, którą pokaże TVP, to z jednej strony spore wyzwanie, ale też i ogromna radość, że będziemy mogli dać piłkarskim kibicom w Polsce to co mamy najlepsze. Profesjonalne studia i nowoczesną oprawę, wsparte najnowszą technologią telewizyjną, interesujące opinie naszych ekspertów byłych reprezentantów i trenerów, a przede wszystkim doskonały komentarz najlepszych dziennikarzy w Polsce m.in.: Dariusza Szpakowskiego, Jacka Laskowskiego, Mateusza Borka czy Macieja Iwańskiego. Mecze reprezentacji Polski i europejskich potentatów w Telewizji Polskiej to również realizacja misji telewizji publicznej i zapowiedź wspaniałych sportowych emocji na ogólnodostępnych antenach TVP.

Źródło: Telewizja Polska

One Comment on “Mecze piłkarskiej reprezentacji Polski do 2028 roku w Telewizji Polskiej”

  1. No i bardzo dobrze. Nie jestem fanem TVP, ale wolę narodową piłkę w tej właśnie stacji. Polsat może szczęką zgrzytać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *