Mecze Polski z Danią i Armenią w Polsacie i Polsacie Sport

Reprezentacja Polski wraca do gry o punkty w eliminacjach do Mundialu w Rosji 2018 roku. Polsat i Polsat Sport już w sobotę, 8 października 2016 roku, pokażą mecz Polska – Dania, a trzy dni później we wtorek spotkanie z Armenią.

Sprawdź szczegóły w PROGRAMIE TV

Po wyprawie do Kazachstanu, Polacy po raz pierwszy w tych eliminacjach zagrają dwumecz na Stadionie Narodowym w Warszawie. W sobotę podopieczni Adama Nawałki podejmą reprezentację Danii, która w pierwszej kolejce spotkań pokonała skromnie Armenię 1:0. W historii spotkań z reprezentacją Danii na 21 meczów, mamy tylko 7 zwycięstw, ale w tych najważniejszych potyczkach o punkty nasi reprezentanci nie zawodzili. Obecnie w rankingu FIFA Dania jest sklasyfikowana na 46. miejscu, a Polacy na 17., jednak jak podkreślają eksperci ten mecz nie będzie łatwy. Obok Rumunii, to właśnie Dania jest głównym rywalem Polski do awansu na Mistrzostwa Świata z grupy „E”.

Wtorkowy mecz z Armenią powinien być dla naszych piłkarzy łatwiejszym wyzwaniem. Z tym rywalem spotykaliśmy się w przeszłości pięciokrotnie, odnosząc 3 zwycięstwa, jeden remis i jedną porażkę. Każdy inny wynik poza zwycięstwem Polaków w obu tych spotkaniach będzie sporym rozczarowaniem dla kibiców.

W roli komentatorów podczas obu spotkań usłyszymy Mateusza Borka i Tomasza Hajto. Mecz z Armenią w studiu przeanalizują Jerzy Mielewski, Roman Kołtoń, Wojciech Kowalczyk i Waldemar Prusik, a spotkanie z Danią również Dariusz Dziekanowski i Arkadiusz Onyszko, który przez wiele lat grał w duńskiej SAS Ligaen.

Reporterami podczas meczu Polska – Dania będą Marcin Feddek i Marcin Lepa, a w trakcie spotkania z Armenią skład reporterów uzupełni Sebastian Staszewski. Początek studia zarówno w sobotę jak i we wtorek w Polsacie Sport o godzinie 18:00, a w Polsacie o godzinie 20:05. Początek obu spotkań to godzina 20:45.

W drugiej i trzeciej kolejce spotkań eliminacji MŚ 2018 roku kanały sportowe Polsatu, pokażą na żywo 23 spotkania. Wśród najciekawszych będzie można obejrzeć mecz Włochy – Hiszpania (Polsat Sport, czwartek, godzina 20:45), Holandia – Francja (Polsat Sport, poniedziałek, godzina 20:45), czy Niemcy – Czechy (Polsat Sport Extra, sobota, godzina 20:45).

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *