Serial historyczny „Cesarstwo” w październiku na CBS Europa

Rzym, 44 rok p.n.e. Grupa senatorów, przerażonych dalekosiężnymi planami Juliusza Cezara, morduje go podczas obrad Senatu. Rozpoczyna się czas chaosu – pozbawiony przywódcy Rzym staje się miejscem intryg i bezpardonowej walki o władzę. Na zrealizowany z rozmachem sześcioodcinkowy dramat historyczny CBS Europa zaprasza od 9 października 2016 roku w niedziele o godzinie 21:00 (emisja po dwa odcinki).

Po śmierci Juliusza Cezara losy Republiki stają pod znakiem zapytania. Wedle testamentu Cezara (Colm Feroe) jego następcą ma być jego siostrzeniec, Oktawiusz (Santiago Cabrera) – niedoświadczony, lecz inteligentny i pełen czaru młodzieniec. Jednak zarówno senatorowie, jak i wieloletni przyjaciel Cezara, Marek Antoniusz (Vincent Regan), mają inne plany. Życie Oktawiusza znajduje się w niebezpieczeństwie. Na szczęście istnieją osoby, które starają się go ochronić i przygotować do roli władcy. Jedną z nich jest Tyrannus (Jonathan Cake), nieustraszony gladiator, któremu tuż przed śmiercią Cezar powierzył zadanie – ochronę Oktawiusza przed niebezpieczeństwem. Młodemu patrycjuszowi pomaga też piękna westalka, Camane (Emily Blunt), która dzięki zsyłanym przez bogów wizjom potrafi przewidzieć przyszłość. Jednak uczucie, które rodzi się pomiędzy nią, a Oktawiuszem, zaczyna komplikować całą sytuację…

Twórcy serialu „Cesarstwo” postawili przed sobą niełatwe zadanie – chcieli w interesujący sposób przedstawić wydarzenia znane wszystkim z podręczników historii. Swój cel spełnili poprzez wprowadzenie postaci fikcyjne, które ożywiają fabułę, lecz nie komplikują jej na tyle, by powstały historyczne nieścisłości. Te postacie to gladiator Tyrannusa, uosabiający męstwo, wytrwałość i honorowość rzymskich wojowników, oraz Camane (w tej roli zjawiskowa, wielokrotnie nagradzana Emily Blunt), dziewczyna rozdarta pomiędzy miłością do Oktawiusza, a przysięgą czystości, której musi dochować jako westalka. Niewątpliwym atutem serialu – poza wciągającą fabułą i doskonałą grą aktorską – są też jego kostiumy, zaprojektowane przez Alberta Spiazziego (znanego z pracy przy takich filmach, jak „Herbatka z Mussolinim” czy „Wieczna Callas”). Ponadto zrealizowana na terenie Włoch produkcja zachwyca pięknem krajobrazu i dbałością o szczegóły scenografii.

Na serial „Cesarstwo” CBS Europa zaprasza od 9 października w każdą niedzielę o godzinie 21:00 (emisja po 2 odcinki).

Źródło: CBS Europa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *