Mecze siatkarzy w Lidze Narodów 2024 w Naziemnej Telewizji Cyfrowej

Polskie siatkarki znakomicie rozpoczęły tegoroczny sezon reprezentacyjny. Mecze Biało-Czerwonych na pierwszym turnieju Ligi Narodów były hitem oglądalności kanałów Polsat Sport oraz Czwórki. W najbliższych dniach w tureckiej Antalyi rywalizować będą polscy siatkarze, a niektóre ich mecze oprócz sportowych kanałów Polsatu również dostępne będą w Naziemnej Telewizji Cyfrowej.

Sprawdź godziny transmisji Ligi Narodów w PROGRAMIE TV

Biało-Czerwone siatkarki w pierwszym turnieju interkontynentalnym tegorocznej Ligi Narodów rozegrały cztery mecze z mocnymi rywalkami i w żadnym nie straciły nawet seta. Triumfy nad Włoszkami, Francuzkami, Holenderkami oraz Japonkami sprawiły, że brązowe medalistki poprzedniego sezonu awansowały w światowym rankingu z 7. na 3. miejsce. To najwyższa lokata jaką Polki kiedykolwiek zajmowały w tym zestawieniu i doskonały prognostyk przed nadchodzącymi igrzyskami olimpijskimi.

Mecze Polek w siatkarskiej Lidze Narodów hitami Polsat Sport i Czwórki

Widownia każdego z czterech meczów Polek rozegranych w tureckiej Antalyi liczona była w setkach tysięcy kibiców. W pierwszym starciu, przeciwko Włoszkom, razem z Polsatem Sport 2 Białe-Czerwone wspierało 742 000 fanów, co dało tej stacji 1,92% udziałów rynku telewizyjnego w najatrakcyjniejszej z punktu widzenia reklamodawców grupie wiekowej 16-59 lat (tzw. grupa komercyjna). Mecz Polek z Francuzkami oprócz Polsatu Sport 1 był transmitowany także w ogólnodostępnej Czwórce. W pierwszym z tych kanałów transmisję śledziło ponad 670 tys., a w drugim ponad 630 tys. widzów Suma udziałów rynkowych obydwu stacji to 6,53% w grupie komercyjnej. Podobnym zainteresowaniem i jeszcze lepszymi udziałami rynkowymi cieszyła się konfrontacja Polek z Holenderkami. W Polsacie Sport 1 widownia przekroczyła 600 tys., a w Czwórce wyniosła ponad 650 tys. kibiców, co przełożyło się na 7,06% udziałów rynkowych. Bezapelacyjnym numerem jeden pod względem oglądalności oraz udziałów w rynku było starcie Polska – Japonia. W Polsacie Sport 1 Polki wspierało 1,05 mln widzów, a drugie tyle w Czwórce, dzięki czemu rynkowe udziały tych kanałów w czasie meczu sięgnęły aż 8,47% w grupie komercyjnej! Co ciekawe turniej Ligi Narodów w Turcji po raz kolejny dowiódł dojrzałości polskiej widowni siatkarskiej, która nie koncentruje się wyłącznie na meczach naszej reprezentacji. W czasie turnieju w Antalyi świetne wyniki notowały także starcia Japonek z Turczynkami, Włoszek z Bułgarkami czy Włoszek z Turczynkami, z których każdy cieszył się zainteresowaniem ponad 300 000 widzów.

Polscy siatkarze rozpoczynają Ligę Narodów, transmisje w Polsat Sport 1 , Czwórce i Polsacie

Sprawdź ofertę kanału TV4 w PROGRAMIE TV

W środę 22 maja swój pierwszy mecz Ligi Narodów rozegrają polscy siatkarze, którzy bronią złota tych rozgrywek wywalczonego rok temu. Podopieczni trenera Nikoli Grbicia, podobnie jak polskie siatkarki, traktują Ligę Narodów jako kuźnię olimpijskiej formy. Kibice mogą więc na bieżąco śledzić postępy naszych reprezentantów i typować kształt kadry na igrzyska w Paryżu. Polacy w Antalyi zmierzą się kolejno ze Stanami Zjednoczonymi, Kanadą, Holandią oraz Słowenią. A już pod koniec maja w amerykańskim Arlington ruszy drugi turniej Ligi Narodów siatkarek, gdzie Polki zagrają z Serbią, Koreą Południową, Niemcami oraz USA. Niektóre z nadchodzących meczów Biało-Czerwonych, zarówno panów, jak i pań, oprócz Polsatu Sport 1 dostępne będą także w Czwórce oraz Polsacie głównym.

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *