„Meksyk nieodkryty” na kanale Nat Geo Wild

Jednym kojarzy się z Majami, innym z pysznym jedzeniem, jeszcze innym z sombrero. Na pewno wśród jego znaków rozpoznawczych jest też kaktus. O jakim miejscu mowa? To Meksyk. I choć każdy coś o nim wie, z pewnością nikt nie zna go tak dobrze, jak twórcy 3-odcinkowej serii „Meksyk nieodkryty”, która w lipcu będzie miała swoją premierę na kanale Nat Geo Wild.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału Nat Geo Wild

To 14. pod względem wielkości powierzchni kraj na świecie. Można się więc tu spodziewać wyjątkowo bogatej fauny i flory. Szczególnie, że kraj rozciąga się wzdłuż wielu równoleżników, co sytuuje poszczególne jego części w różnych strefach klimatycznych. Ponadto zróżnicowane ukształtowanie terenu i bliskość wód oceanicznych doprowadziły do rozwoju bardzo nietypowych form życia, zarówno jeśli przyjrzymy się pod tym kątem roślinom, jak i zwierzętom.

Seria „Meksyk nieodkryty” ujawni zaskakujące zachowania i pełne dramaturgii momenty, zarejestrowane w oceanicznych głębinach, lasach i na pustynnych terenach dzikiego Meksyku. Drapieżniki i ich ofiary będą toczyć odwieczne boje o przetrwanie w przenikających się ekosystemach. Samce i samice najbardziej charakterystycznych meksykańskich gatunków zdecydują się natomiast na ekstremalne działania, aby zapewnić bezpieczne narodziny nowego pokolenia.

„Meksyk nieodkryty” – premiera w niedzielę 29 lipca o godz. 18:00 na kanale Nat Geo Wild.

Źródło: FOX Networks Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *