Michał Kanarkiewicz w autorskim programie „ABC Szachów” na TVP

Od połowy kwietnia bieżącego roku na antenie TVP 3 Gdańsk rozpoczęto emisję nowego programu edukacyjnego „ABC szachów”. Podczas programu widzowie mogą poznać tajniki gry w szachy od podstaw razem z Michałem Kanarkiewiczem, ambasadorem królewskiej gry. Celem Michała jest pokazanie jaki wpływ mają szachy na rozwój młodego pokolenia. Program jest opracowany w oparciu o jego model nauczania. Każdy odcinek to kolejne szachowe zasady, a od maja widzowie w całej Polsce będą mogli oglądać program szachowy na ogólnopolskiej antenie TVP 3 Regiony.

Sprawdź godziny emisji audycji „ABC szachów” w PROGRAMIE TV

„ABC szachów” to nowy program szachowy stacji TVP. W każdym odcinku widzowie uczą się grać w szachy, a prowadzący pokazuje, jak mogą one wpłynąć na pozytywny rozwój dzieci i nie tylko. Michał Kanarkiewicz, który jest utytułowanym szachistą oraz ambasadorem królewskiej gry w Polsce, tłumaczy od podstaw, jak poruszać się pionkami i figurami szachowymi, jak odpowiednio ustawić bierki na szachownicy, jak wygląda bicie, matowanie oraz wiele innych ruchów.

Gra w szachy dla wielu osób, szczególnie z młodszego pokolenia, może wydawać się bardzo trudna, a przede wszystkim nudna. Nic bardziej mylnego! Szachowe rozgrywki mogą sprawić ogromną radość i przyjemność, niezależnie od tego, w jakim wieku jesteśmy. W programie staram się wprowadzić widzów w szachowe zasady, pokazując to wszystko w zwięzły i prosty sposób. Większość z nas przechodzi obecnie domową kwarantannę, więc zamiast oglądać kolejną powtórkę serialu, a dziecku włączać grę na laptopie, nauczmy się wspólnie gry w szachy od podstaw. Szachy są doskonałym narzędziem uczącym odpowiedzialności za własne decyzje, kształtującym koncentrację i cierpliwość szczególnie u najmłodszych – mówi Michał Kanarkiewicz, prowadzący „ABC szachów”.

Sprawdź ofertę kanału TVP3 Gdańsk w PROGRAMIE TV

Premierowe odcinki programu „ABC szachów” emitowane są na TVP 3 Gdańsk w każdą niedzielę o godzinie 19:00. A już od maja program szachowy będzie transmitowany na ogólnopolskiej antenie TVP 3 Regiony. Program oprócz anteny TVP 3 Gdańsk można również obejrzeć online: www.ABCSzachow.TV.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *