„Michniewicz. Inny świat” od 3 kwietnia w TTV

Fascynująca podróż przez Azję, Afrykę, obce kultury i własne emocje oczami dziewięciu Polaków z krwi i kości – nowy program „Michniewicz. Inny świat” na antenie telewizji TTV już od czwartku, 3 kwietnia 2014 roku.

Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku – bohaterowie programu „Michniewicz. Inny świat” mają odwagę wykonać ten najtrudniejszy krok i ruszyć w nieznane. Ich przewodnikiem po „innym świecie” jest doświadczony podróżnik i dziennikarz, Tomek Michniewicz.

Formuła programu jest prosta. W każdym odcinku Tomek Michniewicz zabiera jedną osobę do odległego miejsca na świecie. Bohater odcinka nie wie dokąd leci i nie wie, co go czeka. Ma ze sobą bagaż i towarzystwo doświadczonego podróżnika. – Cieszę się, że nasza antena ma program, który wychodzi poza tradycyjny schemat prezentowania egzotycznych państw i ciekawych kultur. Tutaj najważniejsza jest podróż skrajem własnych emocji odbywająca się gdzieś na krańcu świata. Wspólnie z Tomkiem Michniewiczem mamy ambicję tworzyć program, który w autorski sposób pokazuje lokalny koloryt, ale nie zapomina o człowieku i jego emocjach – mówi szefowa kanału TTV, Lidka Kazen.

W pierwszej serii programu Tomek Michniewicz zabiera swoich bohaterów do Azji i Afryki. W każdym z miejsc bohater jest konfrontowany z niecodzienną sytuacją, w której musi sobie poradzić. Rolą Tomka jest wprowadzenie bohatera w nieznane otoczenie i przygotowanie do nowej roli. – Przyznaję, nie spodziewałem się takich emocji u moich bohaterów. Wiadomo, pierwsze spotkanie z nową rzeczywistością, to zawsze wielki znak zapytania. Tymczasem na moich oczach ci ludzie zupełnie się zmieniali, stawali się kimś innym, zaczynali inaczej myśleć. Możliwe, że to świadomość bycia częścią programu sprawiła, że proces uczenia się nowego, innego świata przebiegał takim tempie i tak emocjonalnie. To było fantastyczne patrzeć jak znikają obawy przed nieznanymi miejscami, fałszywe wyobrażenia czy wręcz stereotypy – podsumowuje Tomek Michniewicz.

Dziewięcioodcinkowa seria „Michniewicz. Inny świat” odwiedza mi.in Tajlandię, Malezję, Malediwy, Tanzanię, Ugandę i Maroko. Bohaterem pierwszego odcinka jest Michał, młody chłopak z warszawskiej Pragi. Na co dzień pracuje jako kelner, a po godzinach trenuje boks, którym przez wiele lat posługiwał się na granicy prawa. Tomek Michniewicz zabiera go na przedmieścia Bangkoku, do szkoły tajskiego boksu (muay thai), który w Tajlandii jest czymś więcej niż tylko sportem walki.

Emisja premierowych odcinków programu „Michniewicz. Inny świat” w czwartki, godzina 20:05 na antenie telewizji TTV.

ttvmichniewiczinny świat

Źródło: TVN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *