Międzynarodowa Unia Kolarska i Discovery wspólnie zorganizują UCI Track Cycling World League

Międzynarodowa Unia Kolarska i Discovery ogłosiły w niedzielę powołanie nowej światowej ligi w kolarstwie torowym – UCI Track Cycling World League, która wejdzie do kolarskiego kalendarza w sezonie 2021/22. Zacieśnienie stosunków między UCI i Discovery umożliwi wykorzystanie doświadczenia i światowego zasięgu Discovery dla dalszego rozwoju kolarstwa torowego.

Sprawdź ofertę kanałów Eurosport 1 i Eurosport 2 w PROGRAMIE TV

Porozumienie podpisano podczas mistrzostw świata w kolarstwie torowym w Berlinie. Na jego mocy zarządzanie serią, produkcja telewizyjna oraz dystrybucja zostaną powierzone Global Cycling Network (GCN) i Eurosport Events. Współpraca jest zaplanowana na co najmniej 8 lat. Partnerstwo zapewni uzyskanie międzynarodowego zasięgu ligi za pośrednictwem kanałów i platform Discovery, na czele z Eurosportem i GCN, czyli największą na świecie marką medialną dla fanów kolarstwa. GCN jest częścią Play Sports Group, której marki śledzi 8,2 mln osób, a treści osiągają miesięczne zasięgi 100 milionów odsłon. Discovery kupiło pakiet większościowy udziałów w Play Sports Group w styczniu 2019 roku.

W programie zawodów nowej ligi kolarstwa torowego znajdą się cztery konkurencje dla kobiet i mężczyzn: sprint, keirin, wyścigi eliminacyjne i scratch. W pierwszym sezonie ligi od listopada 2021 do lutego 2022 rozegrane zostanie sześć rund, z których każda potrwa około 2 godziny. Liga rozpocznie się niedługo po mistrzostwach świata w kolarstwie torowym, które dadzą najlepszym przepustki do rywalizacji. W UCI Track Cycling World League wystąpią medaliści wszystkich wyścigów grupowych z mistrzostw świata, a także po 9 najlepszych zawodników w sprincie i keirinie. Uczestnicy będą nosić stroje inspirowane flagami narodowymi, a mistrzostwie świata wystąpią w tęczowych koszulkach.

Rywalizacja w lidze przyniesie zawodniczkom i zawodnikom szereg korzyści – punkty UCI zdobywane na podobnych zasadach jak w mistrzostwach świata; automatyczną imienną kwalifikację do mistrzostw świata dla najlepszej trójki w każdej konkurencji (pod warunkiem, że ich kraj nie uzyska kwalifikacji); a także atrakcyjne nagrody dodatkowe.

Od 2021 roku międzynarodowy kalendarz kolarstwa torowego UCI będzie opierał się o trzy główne wydarzenia: UCI Track Cycling Nations Cup, na który składają się trzy rundy organizowane między marcem i wrześniem; UCI Track Cycling World Championships w październiku oraz nowa UCI Track Cycling World League od listopada do lutego.

Jestem podekscytowany i bardzo szczęśliwy, że wraz z Discovery stworzymy i wypromujemy nową ligę kolarstwa torowego. Ich doświadczenie i wiedza na polu organizacji wydarzeń, produkcji telewizyjnej i transmisji będą wielkim wkładem w rozwój i popularyzację kolarstwa torowego. Dzięki nowym rozgrywkom kalendarz naszej dyscypliny będzie atrakcyjny i bogaty przez cały rok, co spodoba się obecnym fanom oraz pozwoli dotrzeć do nowych. Wraz z naszym nowym partnerem wyniesiemy zainteresowanie kolarstwem torowym poza igrzyska olimpijskie, w których programie jest od początku nowożytnych igrzysk w 1896 roku – powiedział David Lappartient, Prezydent UCI.

Jesteśmy zachwyceni, że pogłębiamy nasze długoletnie relacje z UCI i wkraczamy na nowy grunt, aby wspólnie popularyzować sport w Europie. Eurosport Events to z punktu widzenia strategicznego coraz ważniejszy element naszego biznesu i oferta dla posiadaczy praw, którzy mogą wraz z nami rozwijać i wzmacniać swoje portfolio – podkreślił Andrew Georgiou, President, Eurosport and Global Sports Rights & Sports Marketing Solutions. – Partnerstwo z UCI pokazuje skalę, którą możemy zaoferować jako Discovery. Dostarczamy bardzo zróżnicowanym widowniom treści dostosowane do ich oczekiwań, a relacjom towarzyszą analizy i opinie najwyższej klasy ekspertów. Jesteśmy przekonani, że UCI Track Cycling World League będzie dużym sukcesem, który osiągniemy dzięki połączeniu popularności kolarstwa, doświadczenia organizacyjnego Eurosport Events oraz skali działalności platform Discovery na czele z Eurosportem i GCN. Jako miejsce, w którym bije serce igrzysk olimpijskich, cieszymy się także, że będziemy regularnie pokazywać kolarzy, którzy będą rywalizować na torze aż do igrzysk w Paryżu w 2024 roku – dodał Georgiou.

Źródło: Eurosport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *