Miller vs Kassi i Shabranskyy vs Riojas w Fightklubie

W nocy z piątku na sobotę na antenie Fightklubu dwie bardzo ciekawe gale ze Stanów Zjednoczonych. Od godziny 4:00 na żywo prosto z Rochesteru walka Jarrella Millera z Fredem Kassim, a bezpośrednio po niej (od godziny 6:00) równolegle rozgrywany w Los Angeles pojedynek Vyacheslav Shabranskyy vs Oscar Riojas. Obie konfrontacje skomentuje Sebastian Szczęsny.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym Fightklubu

Pojedynek Miller vs Kassi to walka wieczoru na Rhinos Stadium w Rochesterze. Pierwszy z nich to wysoko notowany w rankingu wagi ciężkiej pięściarz, posiadacz pasów WBA-NABA i WBO NABO, z kolei Kassi to niedawny pretendent do tytułu WBO Intercontinental. W swoich ostatnich walkach mierzył się z bardzo wymagającymi rywalami, m.in. z Dominikiem Breazeale i Chrisem Arreolą, żadnego z czterech poprzednich pojedynków nie potrafił jednak rozstrzygnąć na swoją korzyść. Wygrać z Millerem również będzie mu bardzo trudno. Walka Miller vs Kassi w nocy z piątku na sobotę o godzinie 4:00 na żywo wyłącznie w Fightklubie.

Dla 28-letniego Millera pojedynek w Rochesterze będzie dziewiętnastą walką w karierze. W dotychczasowych nie poniósł on porażki, jedną zremisował – ponad trzy lata temu z Joeyem Dawejko – wszystkie pozostałe rozstrzygał na swoją korzyść, aż piętnaście z nich kończąc przed czasem. Przez nokaut wygrywał także swoje ostatnie pojedynki, z Nickiem Guivasem i Donovanem Dennisem. Pierwszego odesłał do narożnika w drugiej, drugiego w siódmej rundzie. W walce z pochodzącym z Kamerunu, ale mieszkającym w Nowym Orleanie, Kassim także będzie faworytem. Wprawdzie 36-letni „Big Fred” ma na koncie kilka efektownych walk z zawodnikami o uznanych nazwiskach, niemniej bardzo trudno będzie mu stawić opór dysponującemu mocnym kończącym uderzeniem rywalowi.

Bezpośredni po tej walce w Fightklubie dalszy ciąg bokserskich emocji zza Oceanu, o godzinie 6:00 widzowie zobaczą bowiem rozgrywaną równolegle do pojedynku Miller vs Kassi walkę Vyacheslav Shabranskyy vs Oscar Riojas. Pojedynek ten będzie miał miejsce w Belasco Theater w Los Angeles, zakontraktowany został na osiem rund, a jego zdecydowanym faworytem będzie młodszy od swojego rywala o trzy lata Ukrainiec. Shabranskyy ma w dorobku szesnaście zawodowych walk, wszystkie stoczył w Stanach Zjednoczonych, a każda z nich kończyła się jego zwycięstwem. Aż trzynaście z nich rozstrzygał przed czasem, w tym również ostatni pojedynek z Derrickiem Findley’em, którego zastopował już w trzeciej rundzie. W starciu z Riojasem ma szanse, aby odnieść kolejne efektowne zwycięstwo, Meksykanin z pięciu ostatnich walk wygrał bowiem zaledwie jedną, a w przekroju całej dotychczasowej kariery legitymuje się mało imponującym dorobkiem 10-5-1.

Jarrell Miller vs Fred Kassi na żywo w nocy z piątku na sobotę, godzinie 4:00.
Vyacheslav Shabranskyy vs Oscar Riojas premiera sobota, godzina 6:00.

Źródło: Media Production

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *