„Tydzień z rekinami” na Nat Geo Wild

Uważane za jedne z najniebezpieczniejszych zwierząt świata. Sieją postrach wśród amatorów wodnych kąpieli i surferów. Nat Geo Wild zaprasza na „Tydzień z rekinami”, podczas którego stacja wyemituje programy dokumentalne poświęcone tym przerażającym i tajemniczym stworzeniom.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym dla Nat Geo Wild

„Tydzień z rekinami” na antenie Nat Geo Wild rozpocznie półgodzinny dokument „Rekin młot: tajemnice giganta”. Z ponad 500 różnych gatunków rekinów na świecie, rekiny młoty są jednymi z najbardziej fascynujących i najmniej zbadanych. W wyniku ewolucji stały się niezwykle wyspecjalizowanymi drapieżnikami, potrafiącymi nawet z dalekiej odległości namierzyć swoją ofiarę. Doktor Neil Hammerschlag wraz z grupą badaczy, wyrusza na poszukiwania rekinów młotów, by dowiedzieć się nieco więcej na ich temat. Członkowie ekipy mają również nadzieję na to, że uda im się odszukać głowomłota olbrzymiego – największego przedstawiciela tego gatunku, potrafiącego osiągnąć długość 6 metrów i ważyć prawie pół tony.

Kolejnym programem, który zostanie wyemitowany w ramach „Tygodnia z rekinami” będzie trzyodcinkowa seria dokumentalna „Atak rekina”. Na amerykańskich wybrzeżach, które co roku przyciągają miliony turystów, coraz częściej dochodzi do ataków rekinów na ludzi. W Cape Cod w stanie Massachusetts, gdzie zrealizowano kultowy film „Szczęki”, fikcja stała się rzeczywistością. W latach 2012-2015 widziano tutaj 600 rekinów, podczas gdy w przeszłości były rzadkim zjawiskiem. Urlopowicze, naukowcy oraz mieszkańcy są zdesperowani, by odkryć, co jest przyczyną ataków rekinów na ludzi, a także dowiedzieć się jakie znaki sygnalizują zbliżające się niebezpieczeństwo. W przeciwnym razie idylliczne kurorty mogą popaść w ruinę.

W piątek Nat Geo Wild zaprasza na godzinny program „Rekiny z Alcatraz”. Wyspa Alcatraz to jeden z najbardziej charakterystycznych punktów Zatoki San Francisco. Znajduje się tu nieczynne już więzienie o zaostrzonym rygorze – miejsce, do którego zsyłani byli najniebezpieczniejsi przestępcy. Wody otaczające wyspę są schronieniem dla kilkunastu gatunków rekinów. Część z nich żyje tu cały czas, pozostałe odwiedzają te rejony okazjonalnie. Podobno to właśnie żarłacze białe były największą przeszkodą uniemożliwiającą ucieczkę z twierdzy. Nat Geo Wild wraz z amerykańskim badaczem Scottem Cassellem, wyruszy w poszukiwaniu tych przerażających stworzeń, by odkryć całą prawdę kryjącą się za mitem rekinów z Alcatraz.

Dokument „W pogoni za rekinem młotem” zamknie cykl programów „Tygodnia z rekinami”. Po siedmiu latach badań nad zmysłami łowieckimi żarłaczy białych, biolog, dr Craig O’Connell, weźmie na warsztat te ogromne drapieżniki o charakterystycznym kształcie pyska, by wreszcie odkryć tajemnicę stojącą za legendarnym „młotem” i przyjrzeć się sposobom łowieckim tych przerażających stworzeń.

„Rekin młot: tajemnice giganta”

Premiera: poniedziałek, 22 sierpnia, godzina 18:00

„Atak rekina”

Premiera: wtorek-czwartek, od 23 sierpnia, godzina 18:00

„Rekiny z Acatraz”

Premiera: piątek, 26 sierpnia, godzina 18:00

„W pogoni za rekinem młotem”

Premiera: sobota, 27 sierpnia, godzina 18:00

Źródło: FOX Networks Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *