Vuelta a Espana na żywo w Eurosporcie 1

Od soboty oczy kolarskiego świata zwrócone będą na Hiszpanię, gdzie rozpocznie się ostatni w sezonie wyścig zaliczany do tzw. Wielkich Tourów, czyli Vuelta a Espana. Na starcie trwającej trzy tygodnie imprezy kibice zobaczą rywalizację najlepszych kolarzy świata z Christopherem Froomem i Alberto Contadorem na czele. W stawce znajdzie się trzech Polaków – Michał Kwiatkowski, Michał Gołaś i Bartosz Huzarski. Eurosport 1 pokaże w tym sezonie najwięcej godzin relacji na żywo z tej imprezy. Transmisja pierwszego etapu już w sobotę, 20 sierpnia 2016 roku od godziny 18:00.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym dla kanału Eurosport 1

Polskim kibicom Vuelta a Espana kojarzy się głównie z historycznym, trzecim miejscem Rafała Majki w ubiegłorocznej edycji wyścigu. W tym sezonie w gronie naszych reprezentantów będą natomiast debiutujący w tej imprezie Michał Kwiatkowski, a także Michał Gołaś (obaj Sky) oraz Bartosz Huzarski (Bora Argon 18). Polscy kolarze z grupy Sky będą pomagać swojemu liderowi Christopherowi Froome’owi w osiągnieciu historycznego sukcesy – zwycięstwa w Tour de France i Vuelcie w jednym sezonie.

Moim zdaniem Vuelta będzie najciekawszym z tegorocznych tourów. Froome chce w końcu jako pierwszy Brytyjczyk w historii wygrać wyścig Dookoła Hiszpanii i jako pierwszy kolarz po Hinault triumfować w jednym sezonie w Tour de France i Vuelta a Espana. Jego rywale mają jednak coś do udowodnienia, żadnemu z nich nie udało się w tym roku wygrać trzytygodniowej imprezy. Głodni sukcesu są Contador, Quintana czy Valverde. Specyficzna trasa Vuelty (niezbyt długie i dynamiczne etapy) odpowiada kolarzom jeżdżącym agresywnie i atakującym, co może sprzyjać także Polakom. Po znakomitej jeździe na Igrzyskach szansy na zwycięstwo etapowe poszuka Michał Kwiatkowski, ucieczki będą z kolei okazją dla Bartosza Huzarskiego – mówi Adam Probosz, komentator kolarstwa w Eurosporcie.

Tegoroczna trasa Vuelty zapowiada wielkie emocje. Bardzo strome podjazdy, jak Mirarod de Ezaro (etap 3.), La Camperona (etap 8.), Lagos de Covadonga (etap 10.) czy Alto de Aitana (etap 20.), gwarantują pasjonującą rywalizację do ostatnich metrów. Niezwykle wymagający będzie także etap 14. w Pirenejach (196 km i około 4000 m przewyższenia).

Od tego roku Eurosport będzie relacjonować imprezę w większej liczbie godzin niż dotychczas. Stacja, która posiada prawa do transmisji Vuelty do 2020 roku, zapewni kibicom kolarstwa trzygodzinne relacje na żywo z każdego etapu – łącznie około 65 godzin w ciągu trzech tygodni. Za mikrofonem usłyszymy Tomasza Jarońskiego, Adama Probosza, Dariusza Baranowskiego i Daniela Marszałka, a ekspertem stacji w magazynie „Vuelta Extra” będzie Juan Antonio Flecha.

Źródło: Eurosport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *