Miniserial „Spisek prochowy” w HBO GO i HBO

„Spisek prochowy” („Gunpowder”) to trzyczęściowy thriller z Kitem Haringtonem i Liv Tyler opowiadający o kulisach spisku prochowego, który w XVII wieku miał doprowadzić do zabicia króla Anglii i Szkocji. Wszystkie trzy części pojawią się w serwisie HBO GO 19 grudnia. Premiera pierwszego odcinka na antenie HBO została zaplanowana na 15 stycznia.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału HBO

Robert Catesby (Kit Harington) jest żarliwym katolikiem w czasach, kiedy wyznawcy tej religii są bezwzględnie prześladowani przez anglikanów inspirowanych przez królewskiego doradcę Roberta Cecila (Mark Gatiss). Katolicy praktykują wiarę w ukryciu, ryzykując więzieniem, karami, a nawet śmiercią. Catesby odmawia porzucenia wiary, co prowadzi go do finansowej, społecznej i psychicznej ruiny. Gdy umiera jego żona i ojciec, zdesperowany postanawia działać. Zaczyna rekrutować przyjaciół i krewnych, których namawia do udziału w zuchwałym planie. Jego bystra kuzynka Anne Vaux (Liv Tyler) staje się coraz bardziej podejrzliwa wobec jego planów i obawia się, że skutek może być odwrotny do zamierzonego.

Produkcja opowiada o fascynującej, mrocznej i niezwykle pokręconej części brytyjskiej historii, która była bliska zapomnieniu. Być może słyszeliście o Guyu Fawkesie, jego postać pojawia się choćby w „V jak Vendetta”, ale niewiele osób znało całą prawdę – mówi Kit Harington. – „Spisek prochowy” to opowieść o wyborach, także tych desperackich, a także motywacjach, jakie za nimi stoją. I to czyni te historię naprawdę pasjonującą.

„Spisek prochowy” („Gunpowder”) to nowy miniserial opowiadający o kulisach spisku prochowego, który miał miejsce 5 listopada w 1605 roku w Anglii. Zdarzenie to jest nazywane często Dniem Guya Fawkesa, jako że wiele osób wierzy, że był to spisek przeprowadzony przez Fawkesa, choć w rzeczywistości prawdziwym inspiratorem wydarzeń był Robert Catesby. Twórcą scenariusza jest Ronan Bennet („Top Boy”), a za reżyserię odpowiadał J Blakeson („Uprowadzona Alice Creed”). W postać głównego bohatera wciela się znany z serialu HBO „Gra o tron”, zdobywca nominacji do Emmy – Kit Harington. W pozostałych rolach występują m.in. Liv Tyler (serial HBO „Pozostawieni”), Mark Gatiss (serial „Sherlock”), zdobywca canneńskiej Złotej Palmy Peter Mullan (serial „Tajemnice Laketop”) oraz Tom Cullen („Templariusze”).

Wszystkie trzy części pojawią się od razu w serwisie HBO GO 19 grudnia, jeszcze przed amerykańską premierą. Na antenie HBO serial zadebiutuje 15 stycznia o godz. 20.10. Kolejne części będą się pojawiały w HBO co poniedziałek.

Źródło: HBO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *