„MISJA SKARB 2” na antenie FOKUS TV

Ślady bitwy pod Konarami, zaginiony amerykański bombowiec, ukryte dokumenty czy starożytne groby… Te i wiele innych pasjonujących tematów odkryje drugi sezon znakomitej produkcji Telewizji FOKUS TV, jaką okazał się serial „Misja Skarb”.

Sprawdź ofertę kanału FOKUS TV w PROGRAMIE TV

„Misja Skarb” to najbardziej rozrywkowy serial Telewizji FOKUS TV, lidera wśród stacji dokumentalnych. Serial skierowany jest do pasjonatów historii, jej eksploratorów, poszukiwaczy tajemnic i odkrywców spiskowych mitów. Bez wątpienia miłośnicy weryfikowania historycznych faktów nie będą narzekać na brak emocji oraz wrażeń. Nowa dokumentalna seria, ze swoją nowoczesną wizualną oprawą, pokaże na czym polega skala trudności dla dzisiejszych poszukiwaczy skarbów. Przy tym, niemal w duchu filmów Spielberga i ich nieposkromionego bohatera Indiany Jonesa, nie zabraknie dobrej zabawy i solidnej dawki humoru.

Wszystko dzięki nietuzinkowym postaciom, które „Misja Skarb” portretuje. Bohaterami jest trio poszukiwaczy – autentycznych „nerdów” w kwestii historycznych odkryć. Ich determinacja, wiedza oraz osobliwe podejście do życia powoduje, że znajdują oni artefakty tam, gdzie inni już dawno się poddali.

Dawid, prężny przedsiębiorca, właściciel firmy budowlanej, doskonały organizator i mózg wszystkich operacji; Kiler, inspektor metra warszawskiego, artysta ślusarz, człowiek o niezachwianej wierze w sukces, radosny optymista; Cichy, dziarski sołtys, zapalony nurek, duża odwaga. Trójka eksploratorów, w drugim porywającym sezonie, natrafi m.in. na ślad rzymskiego cmentarzyska w województwie świętokrzyskim, którego autentyczność potwierdził Wojewódzki Konserwator Zabytków w Kielcach.

Ale to nie wszystko. Wyposażeni najnowocześniejszy sprzęt odkrywcy będą też podążać śladami Józefa Piłsudskiego w regionie Sandomierskim, gdzie w 1915 roku odbyła się bitwa pod Konarami. Trio uda się także do miejsca, gdzie prawdopodobnie rozbił się amerykański bombowiec podczas II wojny światowej. Będą przekopywać ziemię w lesie obok Strzyżowa w poszukiwaniu tajemniczych ładunków zakopanych przez hitlerowskie oddziały. Spróbują odkryć tajemnicę piętnastowiecznego, i dzisiaj już niemal zapomnianego, pałacowego kompleksu w Gorzanowie. Przebadają miejsce bitwy między wojskami niemieckimi i radzieckimi w okolicach Sandomierza, w nadziei, że znajdą… czołg! Wspomnienia II wojny światowej przywiodą ich w okolice Iłowa, gdzie mają się znajdować starożytne groby. Dalej ruszą śladami bitwy pod Kruszyną, która odbyła się w 1863 roku i rzekomego złota ukrytego w okolicy. Wreszcie zbadają historię ukrytych dokumentów dotyczących powstańców wielkopolskich z 1918 roku we Wrześni.

Premiera „Misji Skarb 2” odbędzie się 8 września o godz. 20.00.

Źródło: Grupa ZPR Media

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *