Miss Supranational 2018 w Polsacie

W najbliższy piątek już po raz dziesiąty najpiękniejsze kobiety świata wezmą udział w jednym z najpopularniejszych międzynarodowych konkursów piękności – Miss Supranational. Polskę będzie reprezentowała Miss Polski 2015 Magdalena Bieńkowska.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału Polsat

Prawie 80 reprezentantek z niemal wszystkich zakątków globu zawalczy o koronę podczas jubileuszowej gali. W jury zasiądą wszystkie zdobywczynie tego tytułu w historii konkursu. Finalistki Miss Supranational 2018 są już w Polsce, na zgrupowaniu w Hotelu Gołębiewski w Karpaczu. Szlifują tam układy choreograficzne pod czujnym okiem twórców znakomitych scenicznych układów tanecznych – Macieja Zakliczyńskiegoi Janji Lesar. Podczas urodzinowej gali, reżyserowanej przez Szymona Łosiewicza, na początek zaprezentują się w strojach narodowych. To najbarwniejszy etap konkursu, gdyż każdy kraj pokazuje się od jak najciekawszej strony, a narodowi projektanci prześcigają się w oryginalnych pomysłach. Kandydatki do korony wystąpią również na scenie w sukienkach koktajlowych, kostiumach kąpielowych oraz m.in. w sukniach wieczorowych od Ewy Minge.

Podczas wyborów najpiękniejszej kobiety świata nasz kraj będzie reprezentowała Magdalena Bieńkowska- Miss Polski 2015, absolwentka stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim, modelka agencji New Stage. Ostatni rok spędziła głównie za granicą, na kontraktach w Seulu, Barcelonie i Stambule. Wiosną wybiera się do Miami, no chyba, że zostanie Miss Supranational 2018, wówczas będzie musiała zweryfikować swojej plany na najbliższy rok. – To dla mnie zaszczyt, że będę mogła reprezentować Polskę w jubileuszowej edycji konkursu – mówi Magda. – Cieszę się ogromnie, że kandydatki z całego świata będą mogły poznać Polskę, naszą kulturę i tradycję, a ja w roli gospodarza chętnie im w tym pomogę – dodaje polska kandydatka.

Z okazji dziesięciolecia Miss Supranational najpiękniejsza kobieta świata otrzyma nagrody o wartości 100 tysięcy dolarów. Koronę odbierze z rąk 24- letniej Jenny Kim, studentki anglistyki z Seulu. Jenny pochodzi z Korei, choć pierwsze 18 lat życia spędziła w Indonezji. Uczęszczała do szkoły międzynarodowej, mówi płynnie w trzech językach, nie ma problemu z kontaktem z innymi kulturami, co z pewnością pomogło jej w wypełnianiu obowiązków najpiękniejszej kobiety na świecie. – Zdobycie korony Miss Supranational 2017 bardzo zmieniło moje życie. Stałam się kobietą silną i pewną siebie. Odwiedziłam kilkanaście krajów, poznałam wielu wspaniałych ludzi. Jestem bardzo wdzięczna za ten rok obfitujący w ciekawe podróże i spotkania. Z dumą pozostanę na zawsze ambasadorką konkursu Miss Supranational – mówi Jenny.

Galę poprowadzi międzynarodowy duet – Maciej Dowbor i Ivan Podrez, a na scenie wystąpią: Michał Szpaki zespół Blue Cafe. Ubiegłoroczną edycję transmitowało 143 krajów na całym świecie. W tym roku będzie podobnie. Jubileusz 10-lecia międzynarodowego konkursu piękności na żywo 7 grudnia o godzinie 20:05 w Polsacie.

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *