Przegląd filmów z Audrey Hepburn w TVP Kultura

W grudniu TVP Kultura zaprosi na przegląd filmów z Audrey Hepburn. Widzowie zobaczą aż pięć kreacji jednej z największych gwiazd srebrnego ekranu – co tydzień w Czwartkowym Klubie Filmowym i dodatkowo w Boże Narodzenie.

Sprawdź ofertę kanału TVP Kultura w PROGRAMIE TV

Talent, uroda, elegancja i styl uczyniły z Audrey Hepburn jedną z największych legend kina lat 50. i 60. „Najpiękniejsza kobieta XX wieku”, „najbardziej stylowa Brytyjka wszech czasów” to tylko niektóre z wielu określeń, jakie przylgnęły do aktorki, której 25. rocznica śmierci przypada w tym roku. Grane przez nią bohaterki to urocze, błyskotliwe i pełne radości życia kobiety z klasą. Taka jest z pewnością księżniczka Anna w „Rzymskich wakacjach” Williama Wylera – przełomowa rola w dorobku Hepburn, nagrodzona Oscarem i Złotym Globem. Ten film, w którym partneruje jej Gregory Peck, rozpocznie przegląd w Czwartkowym Klubie Filmowym w TVP Kultura.

W ramach cyklu widzowie obejrzą też: „Szaradę” Stanleya Donena, „Śniadanie u Tiffany`ego” Blake`a Edwardsa, „Jak ukraść milion dolarów” Williama Wylera i bożonarodzeniowy prezent od stacji – „Sabrina” Billy`ego Wildera. U boku Hepburn w wymienionych filmach zagrali m.in. Cary Grant, Peter O`Toole i Humphrey Bogart.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *