Mistrzostwa Europy ice speedway na żywo w Motowizji

W sobotę, 19 lutego, rozpocznie się rywalizacja o tytuł indywidualnego mistrza Europy w ice speedwayu. Pierwszy turniej w ramach FIM European Individual Ice Speedway Championship odbędzie się w Sanoku i będzie można go zobaczyć na żywo na antenie Motowizji. Dzień później zawodnicy wystartują w zawodach o Puchar Burmistrza Sanoka.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału Motowizja

Sanok to kolebka polskiego ice speedwaya. Na torze “Błonie” w 2008 roku odbyły się pierwsze w naszym kraju indywidualne mistrzostwa Europy w tej dyscyplinie. Najlepsi zawodnicy w ice speedwayu pojawili się w Podkarpaciu ostatni raz osiem lat temu.

W Sanoku pojedzie siedemnastu zawodników z dziesięciu państw, a Polskę będzie reprezentował Michał Knapp. Tytułu bronić będzie Rosjanin Nikita Bogdanov. Dzień później, w niedzielę 20 lutego, 11 najlepszych podczas sobotnich zawodów i jedna osoba z “dziką kartą” wystartują w turnieju o Puchar Burmistrza Sanoka.

Oba turnieje transmitować będzie Motowizja. Dla stacji będzie to początek kolejnego roku z zawodami żużlowymi.

Ostatnie lata pokazały, że żużel znakomicie pasuje do ramówki Motowizji i dlatego też nie wahaliśmy się ani chwili kiedy pojawiła się okazja transmitować Mistrzostwa Europy w ice speedway’u w Sanoku. To wyjątkowa i niezwykle widowiskowa forma speedwaya, która rozpocznie żużlowy sezon na naszej antenie – mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

Źródło: Motowizja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *