Mistrzostwa Polski i Turniej Czterech Skoczni w TVP

W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia zostaną rozegrane mistrzostwa Polski w Zakopanem. Cztery dni później czas na pierwszy konkurs Turnieju Czterech Skoczni. Transmisje w TVP1 i TVP Sport.

Sprawdź szczegóły w PROGRAMIE TV

Mistrzostwa Polski na odnowionej Wielkiej Krokwi będą ostatnim sprawdzianem przed Turniejem Czterech Skoczni. Tytułu wywalczonego w marcu tego roku broni Maciej Kot, a na stracie zobaczymy cała polską czołówkę, która tak znakomicie radzi sobie w tegorocznym cyklu Pucharu Świata. W Zakopanem wystąpią m.in.: Maciej Kot, Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła i Stefan Hula

Cztery dni później czas na emocje związane z Turniejem Czterech Skoczni, który popularnością ustępuje w naszym kraju tylko konkursom w Zakopanem i Wiśle. To właśnie tam rozpoczęła się wielka kariera Adama Małysza. Skoczek z Wisły pozostaje jedynym Polakiem, który okazał się najlepszy w klasyfikacji generalnej zawodów w Oberstdorfie, Garmisch-Partenkirchen, Innsbrucku i Bischofshofen.

Kto tym razem okaże się najlepszy? Przed rokiem wygrał Peter Prevc, który złamał siedmioletnią dominacją skoczków austriackich. Tym razem faworytem jest jednak jego młodszy brat, aktualny lider Pucharu Świata – Domen Prevc. My liczymy na dobrą postawę przede wszystkim Kamila Stocha i Macieja Kota, którzy w tym sezonie stawali już na podium PŚ.

Mistrzostwa Polski skomentuje Stanisław Snopek, reporterem będzie Michał Regulski. Turniej Czterech Skoczni będą komentować z Niemiec i Austrii: Marek Rudziński i Sebastian Szczęsny. Reporterem będzie Michał Regulski. Studio z Warszawy poprowadzą: Maciej Kurzajewski i Maciej Jabłoński. Wśród zaproszonych gości znajdzie się Rafał Kot. W roli eksperta wystąpi Włodzimierz Szaranowicz. Komentarze dotyczące występów naszych skoczków zamieszcza na stronie sport.tvp.pl Adam Małysz, stały ekspert TVP Sport.

Plan transmisji:

Mistrzostwa Polski

Poniedziałek (26 grudnia)
Zakopane, godzina 14:30, TVP1 oraz godzina 13:35, TVP Sport i sport.tvp.pl

Turniej Czterech Skoczni

Piątek (30 grudnia)
Oberstdorf, godzina 16:25, TVP1

Niedziela (1 stycznia)
Ga-Pa, godzina 13:50, TVP1

Środa (4 stycznia)
Innsbruck, godzina 13:50, TVP1

Piątek (6 stycznia)
Bischofshofen, godzina 16:30, TVP1

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *