Mistrzostwa świata piłkarek ręcznych w Telewizji Polskiej

W sobotę, 5 grudnia 2015 roku, o godzinie 18:30 reprezentacja Polski meczem z Kubą rozpocznie walkę w mistrzostwach światach piłkarek ręcznych. Transmisje z mistrzostw przeprowadzą TVP2 HD, TVP Regionalna i strona sport.tvp.pl.

Przed dwoma laty Polki były największą niespodzianką mistrzostw świata rozgrywanych w Serbii. Nie tylko wyszły z grupy, lecz także w 1/8 finału oraz w ćwierćfinale pokonały wyżej notowane rywalki (Rumunię i Francję) i weszły do strefy medalowej. Tam musiały jednak uznać wyższość gospodyń oraz, w meczu o trzecie miejsce, Danii. Czwarte miejsce to najlepszy wynik naszej kobiecej reprezentacji w mistrzostwach świata.

Teraz podopieczne Kima Rasmussena marzą oczywiście o powtórce. – Mamy łatwą grupę, schody zaczną się później – mówiła Iwona Niedźwiedź w „Sportowej Niedzieli” w TVP Sport i TVP INFO. Cel minimum to awans do ¼ finału, który zagwarantuje występ w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Rio. Awans uzyskają zespoły z miejsc od drugiego do siódmego. Jeśli jednak wśród tych ekip znajdą się Brazylia (gospodarz igrzysk) i Norwegia (mistrz Europy), w kwalifikacjach zagrają także zespoły z ósmego i dziewiątego miejsca.

Telewizja Polska pokaże przynajmniej 20 meczów mistrzostw świata: 9 fazy grupowej i 11 fazy pucharowej (3 spotkania 1/8 finału, wszystkie ćwierćfinały, oba półfinały i spotkania o medale). Mecze Polek w fazie grupowej będą transmitowane w antenach otwartych – TVP2 HD lub TVP Regionalna oraz na stronie sport.tvp.pl.

Mistrzostwa z Danii skomentują: Maciej Iwański i Jacek Laskowski, reporterem będzie Piotr Falkowski. Studio poprowadzą: Dariusz Szpakowski i Maciej Jabłoński, a wśród ich gości znajdą się między innymi byli reprezentanci naszego kraju: Karolina Semeniuk-Olchawa (czwarta zawodniczka MŚ 2013) oraz Michał Matysik.

Plan transmisji – faza grupowa:

Sobota (5 grudnia)
Kuba – Polska, godzina 18:20, TVP2 HD oraz godzina 18:05, sport.tvp.pl

Niedziela (6 grudnia)
Polska – Szwecja, godzina 20:25, TVP2 HD oraz godzina 20:10, sport.tvp.pl

Wtorek (8 grudnia)
Polska – Chiny, godzina 18:15, TVP Regionalna oraz godzina 17:55, sport.tvp.pl

Środa (9 grudnia)
Polska – Angola, godzina 18:15, TVP Regionalna oraz godzina 18:05, sport.tvp.pl

Piątek (11 grudnia)
Holandia – Polska, godzina 18:20, TVP2 HD oraz sport.tvp.pl

Źródło: Telewizja Polska

One Comment on “Mistrzostwa świata piłkarek ręcznych w Telewizji Polskiej”

 1. W planie transmisji – faza grupowa jest błąd.
  Niedziela (6 grudnia)
  Polska – Szwecja, godzina 20:25, TVP2 HD oraz godzna 20:10, sport.tvp.pl
  W TVP2 HD zamiast godzina jest godzna.
  Będę wdzięczny za poprawienie.
  Michał Bernacki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *